Jūs atrodaties šeit

Tērvetē notiks Baltijā lielākais meža izziņas pasākums

Mežsaimniecība

Sestdien, 26. maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Tērvetē piedalīsies Baltijā lielākajā meža izziņas pasākumā “Ar mežu sirdī”.

Atzīmējot Meža dienu 90. gadskārtu, 25. un 26. maijā Latvijas valsts mežu (LVM) Tērvetes dabas parka jaunākajā daļā Kurbada zemē norisināsies Baltijā lielākais meža izziņas pasākums “Ar mežu sirdī”. Zemkopības ministrija (ZM) īpaši aicina sabiedrību piedalīties Meža dienu pasākumā 25. maijā, kur notiks arī ZM konkursa Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2018” laureātu apbalvošana. Savukārt 26. maijā, kas būs pasākuma “Ģimenes diena”, aicināti piedalīties visi, kam interesē aktuālais meža nozarē.

Divu dienu pasākumā visa vecuma bērni un pieaugušie varēs iepazīt vairāk nekā 80 meža izziņas pieturas – meža tapšanu no sēkliņas līdz gatavai koka mājai, kā arī piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātēs kopā ar rūķiem, raganām un īstiem meža večiem. Klātesošie iepazīs ne tikai meža audzēšanas ciklu ar meža tehniku darbībā, bet arī mācību un karjeras iespējas meža nozarē.  Latviajs Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) pieturā "Koku mērīšana" aicinās skolēnus ar dažādu instrumentu palīdzību interaktīvā veidā uzzināt, kā mēra kokus un nosaka to vērtību, kā arī pašiem būs iespēja izmērīt Tērvetes dižās priedes. Turpat varēs iepazīt meža ekosistēmu un uzbūvi. Savukārt meža īpašnieki uz vietas varēs saņemt speciālista konsultācijas un padomus par meža apsaimniekošanu. 

Uz skatuves uzstāsies īpašie viesi, dabas gudrībās dalīsies Māris Olte un Cūkmens, skanēs mūzika, kā arī notiks meža velšu loterija. Savukārt ZM Meža departaments sagatavojis spēli izziņas pieturai “Latvijas Meža politika”, kurā iepazīstinās ar likumdevēja būtību – spēju sadarboties ar visām interešu grupām, rodot līdzsvaru dažādu interešu paletē. Plašāka informācija par pasākumu pieejama LVM tīmekļvietnē.

Jau deviņdesmit gadus katru pavasari Latviju pārņem Meža dienas, kad tiek talkots, stādīti koki, labiekārtotas un radītas jaunas atpūtas vietas mežā, pie skolām, sabiedriskajām ēkām, namu pagalmos, kā arī apgūtas jaunas prasmes un zināšanas. Šogad Meža dienu moto skan: “Iepazīsties – mežs!”.

 

______________________________

Papildu informācija:

Māra Mīkule

Meža departaments

Meža nozares stratēģijas

un atbalsta nodaļa

tālr. 67027553