Jūs atrodaties šeit

Svarīgākais par dabas aizsardzību mežā nu vienkopus

Mežsaimniecība

Pasaules Dabas Fonds izveidojis jaunu vietni ar svarīgāko informāciju par dabas aizsardzību meža apsaimniekošanā.

Vietnē, kas atrodama www.pdf.lv/meza-biologiska-daudzveidiba, apkopotas īsfilmas par būtiskajām dabas struktūrām mežos un atrodami materiāli par dabai draudzīgu koku ciršanu un meža atjaunošanu. Tāpat pieejama informācija par vietām, kurp meža īpašnieki var doties un praksē aplūkot ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

„Jaunā vietne piedāvā ikvienam meža īpašniekam visu nepieciešamo, lai papildinātu zināšanas par mežu un iegūtu koksnes resursus no sava īpašuma ar mazāku ietekmi uz dabu un tās daudzveidību,” stāsta Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Veci koki, kritalas un pameža krūmi, kā arī daudzveidīgs mežs upju krastā un mežmalas ir dabai svarīgi elementi, apzinoties to nozīmi ir iespējams strādāt mežā tā, lai šīs svarīgās dabas struktūras saglabātu.

 „Latvijā kopējais meža īpašnieku skaits ir aptuveni 144 tūkstoši. Lielākā daļa meža īpašumu ir mazi – aptuveni 90% gadījumu īpašumu platība nepārsniedz 20 hektārus. Kaut arī Latviju nereti Eiropas valstu vidū izceļ kā valsti, kur vēl saglabājusies relatīvi liela dabas daudzveidība, praksē varam sastapties ar situācijām, kur pieņemtie lēmumi saistībā ar bioloģiski augstvērtīgu vietu apsaimniekošanu vai bioloģiskai daudzveidībai nepieciešamo struktūru saglabāšanu ir bijuši kļūdaini, šādi nonākot pretrunā ne tikai ar labas prakses nosacījumiem, bet arī ar normatīvo aktu prasībām,” norāda Jānis Rozītis.

Vietne www.pdf.lv/meza-biologiska-daudzveidiba tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda, reklāmas ideju un stratēģiju aģentūras Espalnāde, kā arī AS Stora Enso Latvija un SIA Bergvik Skog atbalstu. Videi draudzīgu meža apsaimniekošanu informatīvi atbalsta Tvnet.lv.

Pievienot komentāru