Jūs atrodaties šeit

Meža īpašnieki turpina mācīties

Mežsaimniecība

Daudzi meža īpašnieki atrod arī vasarā laiku, lai piedalītos semināros un uzzinātu kaut ko jaunu.

Viens no tādiem semināriem notika Vecumnieku pagasta zemnieku saimniecībā „Bogdani.” Tēma bija interesanta − „Pirtsslotas − viens no meža, meža pļavu un aizaugušu grāvju ne koksnes izmantošanas veidiem cilvēka veselības nostiprināšanai un uzturēšanai” −, tādēļ pulcēja daudz interesentu.

Dažas atziņas un padomi no lektores Daigas Liepas, pirtnieces un pirtsslotu meistares, teiktā: "Ja mēs dzīvojam Latvijā, kur Dievs devis tādu dabas bagātību, tad tas noteikti jāizmanto un jāiet pirtī ar vairākām slotām. Vienā reizē ieteicams lietot 20 slotas. Pirtsslotas iesaka siet katram priekš sevis no tā, kas pašam patīk, pēc kā roka stiepjas. Jāsajūt saikne ar kokiem. Vislabāk slotas siet 3 dienas pirms pilnmēness. Līdz septembrim var griezt svaigās slotas jaunaudzēs no atvasēm.
Var siet monoslotas un kokteiļslotas, forma var būt apaļa un plakana (vēdināšanai, vislabāk no kļavas). Slotas garums – no pirkstu galiem līdz elkonim. Apse, pīlādzis, baltalksnis ir attīrošās slotas, sniedz aizsardzību, ozols – stiprina, dod spēku, bērzs ar vīgriezi – smaržīgā slotiņa, aveni − liek zem galvas. Ziedošos kokus un augus griež, kad tie zied. Sienot slotas, jāuzmanās no indīgiem augiem.”

Aicinām uz semināru par Pirtslotām - 19.augustā - viesu mājā "Bramaņi", Bramaņi, Jaunpils pag., Jaunpils nov. plkst 9.30, sīkāka informācija Ieva Doniņa Zemgales nodaļas vadītāja vietniece mob. 26352648. 

Semināri meža īpašniekiem notiek Valsts lauku tīkla ietvaros un par tiem var uzzināt interneta vietnē: www.laukutikls.lv

Pievienot komentāru