Jūs atrodaties šeit

Meža dienas notiek visā Latvijā

Mežsaimniecība

Pavasaris ir laiks, kad plaši notiek Meža dienas visā Latvijā. Tā ir kā tradīcija no Latvijas brīvvalsts laikiem. Arī šogad Meža dienu devīze ir Kopā nākotnes mežam!

Katru gadu Meža dienu pasākumu organizēšanā iesaistās arī Meža konsultāciju pakalpojuma centra (MKPC) darbinieki – meža gidi.

Interesanti Meža dienu pasākumi – izzinošas nodarbības par mežu, tematiskas ekskursijas, viktorīnas, arī meža stādīšanas talkas, notiek novados galvenokārt lauku skolās. Šajos pasākumos reizē ar vispārīgām zināšanām par mežu un tā audzēšanu skolēniem, topošajiem meža īpašniekiem, ir iespēja arī pašiem piedalīties meža stādīšanā.

„Izzinoši veselīgs pasākums, kad bērni praktiski piedalās meža stādīšanā un iepazīstas ar meža stādīšanai paredzētiem instrumentiem. Interesants bija arī stāstījums par koku ciršanas vecumu, dzīvnieku postīto kociņu konstatēšanu,” tā novērtē pasākumu Straupes pamatskolas 5. un 6. klases skolēni un skolotāji.

Lai pasākumi būtu interesantāki, tie notiek sadarbībā ar Valsts meža dienesta, AS Latvijas Valsts meži, Dabas aizsardzības pārvaldes u.c. kolēģiem, kā arī ar meža īpašniekiem un pašvaldībām. Ikvienam vēl ir iespēja piedalīties Meža dienu pasākumos, pasākumu kalendārs pieejams Zemkopības ministrijas mājaslapā šeit.

MKPC organizētie Meža dienu pasākumi notiek Valsts lauku tīkla aktivitāšu ietvaros. 

 

Pievienot komentāru