Jūs atrodaties šeit

Mācāmies, kā saimniekot mežā putniem draudzīgi

Mežsaimniecība

LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centra darbinieki Valmieras pusē mācījās par putniem, kā meža īpašniekiem saimniekot mežā, ievērojot putnu vajadzības.

Mežā ornitologs Viesturs  Ķerus  mācīja meža speciālistus atpazīt meža putnus un pievērsa uzmanību to vajadzībām, īpaši mirušajiem kokiem un to nozīmei putnu dzīvē. Viesturs Ķerus skaidro likumsakarības: “Dabā redzam, ka mirušos kokus apdzīvo sēnes, pēc tam kukaiņi, līdz ar to putniem ir vairāk ko ēst, piemēram, dzeņiem, kas izkaļ dobumus. Tie savukārt ir svarīgi mazajiem putniem ligzdošanai. Kad koks nokrīt, tad to var izmantot, mednis un mežirbe kur paslēpties vai pakāpties uz koka saknēm un padziedāt, tāpat arī paceplītis.  Tā kā mirušiem kokiem mežā jēgas ir ļoti daudz.”

Lektors aicina ieskatīties dabā un pieņemt saimnieciskos lēmumus putniem draudzīgi: “Jo vairāk jūs mežā atstāsiet krūmus, vecus, zarainus, līkus, mirušus, kritušus vai stāvošus kokus, jo tas būs labāk dabai. Īpaši tad, ja nav lielas ekonomiskas jēgas no meža to vilkt ārā.”

Iegūtās zināšanas meža speciālistiem noderēs konsultējot meža īpašniekus.

Foto Galerija: