Jūs atrodaties šeit

LLKC rīko mednieku un medību vadītāju kandidātu apmācības

Mežsaimniecība

LLKC Meža konsultāciju pakalpojumu centrs rīko apmācības topošajiem medniekiem un medību vadītāju kandidātiem. Tie šoruden notiks LLKC Ozolniekos, Ropažu novada „Riga Shooting Center”, Tukumā, Madonā, Siguldā un Rēzeknē.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Meža konsultāciju pakalpojuma centrs apmācības rīko katru gadu, palīdzot topošajiem medniekiem un medību vadītāju kandidātiem veiksmīgi sagatavoties kvalifikācijas eksāmena kārtošanai Valsts meža dienestā. Apmācību laikā tiek sniegtas zināšanas par medījamo putnu un dzīvnieku bioloģiju un ekoloģiju, par šo dzīvnieku populācijas apsaimniekošanas niansēm. Apmācībās ietverta arī  informācija par CIC medību trofeju vērtēšanas sistēmu un trofeju pirmapstrādi, medījamo dzīvnieku slimībām, medību tradīcijām Latvijā un pasaulē, šķirnes medību suņiem, jaunākajiem pētījumiem medību saimniecībā un vēl citas noderīgas zināšanas. Tāpat teorijas kurss aptver tēmas par medību likumdošanu un dokumentāciju un ieroču likumdošanu. Apmācību kurss ietver gan teorētiskās zināšanas, kan šaušanas praktiskās apmācības.

Apmācībām tiek piesaistīti labākie speciālisti konkrētajā jomā no Valsts meža dienesta, Latvijas Mednieku savienības,  Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava”, LLKC Meža konsultāciju pakalpojuma centra, kā arī Pārtikas un veterinārā dienesta.

Apmācības tiek organizētas grupām no 10 cilvēkiem un mācības uzsāk līdz ar pilnas grupas nokomplektēšanos. Mednieku kandidātiem, atbilstoši MK noteikumiem Nr.110, apmācības ilgums 40 teorijas stundas, bet medību vadītājiem 24 stundas.

MKPC nodrošina kursantus ar mācību izdales materiāliem (lekciju konspekti, uzskates līdzekļi, normatīvie dokumenti), telpām, aparatūru lekciju nodrošinājumam, šautuves pakalpojumiem. Pēc pilna apmācību kursa apgūšanas, apmācības dalībniekam tiek izsniegta izziņa par apmācību, kas ir derīga mednieka vai medību vadītāja eksāmena kārtošanai Valsts meža dienestā. Pieteikties kursiem – pa tālruni 20223626 vai e-pastu juris.saiters@mkpc.llkc.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Tomsone

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Tel: 26004506

Iveta.Tomsone@llkc.lv

Pievienot komentāru