Jūs atrodaties šeit

LLKC MKPC uzsāk apmācības meža atjaunošanā un kopšanā

Mežsaimniecība

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šonedēļ noslēdza vienošanos ar AS „Latvijas valsts meži” par īpašas apmācību programmas uzsākšanu mežsaimniecisko darbu veicējiem.

Mācību mērķis ir uzlabot  mežsaimniecisko darbu pakalpojumu sniedzēju zināšanas par meža apsaimniekošanu, kas ļaus strādāt efektīvāk, kvalitatīvāk un videi draudzīgāk. Mācības īstenos LLKC struktūrvienība Meža konsultāciju pakalpojumu centrs.

Meža konsultāciju pakalpojumu centra direktors Raimonds Bērmanis: “Līdzšinējā pieredze rāda, ka daudziem mežsaimniecisko darbu veicējiem pietrūkst elementāru zināšanu par meža apsaimniekošanu. Apmācības, ko sākam organizēt jau šajā mēnesī, nodrošinās labāku un produktīvāku darbu veikšanu gan privātajos mežos, gan AS „Latvijas valsts meži” mežos. Mācības tiks rīkotas visos Latvijas reģionos, līdz ar to zināšanas par to, kā strādāt atbilstoši labai mežsaimniecības praksei, būs pieejamas ikvienam mežstrādniekam.”

Kursu dalībniekiem būs iespēja 5 dienu laikā klātienē apgūt zināšanas par mežsaimniecības pamatjautājumiem – meža tipiem, meža apsaimniekošanu, meža atjaunošanu, jaunaudžu kopšanu, krājas kopšanas cirtēm, dabas aizsardzības jautājumiem, meža sertifikāciju un citiem jautājumiem. Kā arī praksē varēs apgūt ražīgas darba metodes – darbam ar motorzāģi un krūmgriezi. Klātienes kursu starplaikā dalībnieki papildinās zināšanas pašmācības ceļā. Kursu noslēgumā tiks veikta teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu pārbaude mežā.

Sekmīgi nokārtojot pārbaudījumus, dalībnieki saņems apliecību par mācību kursa „Meža kopšana un atjaunošana” pabeigšanu, kas noderēs, piedaloties AS „Latvijas valsts meži” atklātajos konkursos mežsaimniecisko darbu veicējiem. Dalības maksa par mācību programmas apgūšanu ir 60 eiro, kursi tiks organizēti visā Latvijas teritorijā.

Sīkāka informācija MKPC mājaslapā www.mkpc.llkc.lv sadaļā Apmācības – Pieaugušo neformālā izglītība vai pa tālruni 63050477.

Iveta Tomsone,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja,

tel: 26004506,

Iveta.tomsone@llkc.lv,

www.llkc.lvwww.laukutikls.lv

 

Informāciju sagatavoja

Maija Birkena - Dzelzkalēja

MKPC Informācijas un apmācību daļas vadītājas vietniece

Tālr.63050477

e-pasts: maija.birkena-dzelzkaleja@mkpc.llkc.lv

Pievienot komentāru