Jūs atrodaties šeit

Kokaudzētavās pieejamais stādmateriāls ES atbalsta projektu realizēšanai

Mežsaimniecība

Meža īpašnieki, kuri vēlas pretendēt uz ES atbalstu, ir jau iepazinušies ar noteikumiem Nr. 455 Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un ES atbalstu pasākumu “Ieguldījumi meža platību paplašināšanā un mežu dzīvotspējas uzlabošanā” īstenošanai un zina, ka meža atjaunošanai (nomaiņai) vai ieaudzēšanai jāizmanto augstākās kategorijas reproduktīvais materiāls. Tas ir:

  • priedei – ar kategoriju “uzlabots” vai “pārāks”,
  • pārējām koku sugām – ar kategoriju “atlasīts”, “uzlabots” vai “pārāks”.

Lai meža īpašnieki būtu informēti par pieejamo sortimentu atbilstoši noteikumiem Nr. 455, “Meža konsultāciju pakalpojumu centrs” veica kokaudzētavu aptauju. Aptaujā tika noskaidrots: kokaudzētavās pieejamais stādmateriāla sortiments atbilstoši noteikumos minētajām kategorijām, kā arī meža reproduktīvā materiāla izcelsmes apgabals. Informācija ir apkopota un pieejama interesentiem.

Kokaudzētavās pieejamais stādmateriāla sortiments

Meža īpašniekiem iesakām laicīgi sazināties ar kokaudzētavām un rezervēt stādus, jo interese ir liela un sortimenta pieejamība mainās. Kā arī meža atjaunošanai (nomaiņai) vai ieaudzēšanai paredzēt koku sugas, kuras kokaudzētavās ir pieejamas, lai nerastos situācija, ka projekts ir uzrakstīts, apstiprināts, bet to nevar realizēt, jo nav atbilstošās kategorijas un izcelsmes stādi.

 

PielikumsIzmērs
kokaudzetavas_es.pdf369.34 KB

Pievienot komentāru