Jūs atrodaties šeit

Aicinām piedalīties seminārā smidzinātāju pārbaudes veicējus

Tālākizglītība

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 29. un 30. aprīlī organizē semināru augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietošanas iekārtu (smidzinātāju) pārbaudes veicējiem.

Kāpēc tās nepieciešamas?

Latvijas Ministru kabineta  (MK) noteikumi Nr. 491 nosaka, ka līdz 2016. gada 26. novembrim visām iekārtām (smidzinātājiem) ir jābūt pārbaudītiem vismaz vienu reizi.

Latvijā ir aptuveni desmit tūkstošu smidzinātāju, taču nav pietiekami daudz apmācītu speciālistu, kas varētu veikt to pārbaudi.

Kas var mācīties?

Mācīties var jebkurš interesents, kurš var ievērot MK 2012. gada 10. jūlija noteikumu Nr. 491 „Noteikumi par augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtām” pielikumos minētos smidzinātāju pārbaudes prasību novērtēšanas noteikumus, piemēram, novērtēt kardānpārvadu, sūkni, tvertnes, filtrus un citas ierīces.

Ko var iegūt šajās mācībās?

Mācības sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas un ilgst trīs dienas. Trešajā mācību dienā persona kārto eksāmenu. Mācību rezultātā pēc sekmīgas eksāmena nokārtošanas tiek saņemts sertifikāts.

Klausītājiem jāņem vērā, ka šī sertifikāta iegūšana ir tikai daļa no nepieciešamajām darbībām, lai iegūtu atļauju veikt AAL lietošanas iekārtu pārbaudes. Personai vai uzņēmumam būs nepieciešams veikt arī akreditācijas procesu un iegādāties nepieciešamās iekārtas pārbaužu veikšanai.

Dalības maksa vienai personai par teorētiskajām un praktiskajām mācībām 100,00 eiro (bez PVN).

Eksāmens notiks iespējami tuvu klausītāju dzīvesvietai un par to maksa tiks aprēķināta individuāli, atkarībā no norises vietas attāluma no Ozolniekiem.

 

Dalību seminārā pieteikt līdz 24. aprīlim.

 

Pieteikšanās mācībām:

Jolanta Sūna-Strautiņa, LLKC Tālākizglītības nodaļa, izglītības projektu vadītāja,

Tālr. 63007563, mob. tālr.: 22018942, e-pasts: jolanta.suna@llkc.lv

Tehniskie jautājumi:

Jānis Kažotnieks, LLKC Inženiertehniskās nodaļas vadītājs

Tālr. 63050220, mob. tālr.: 2660676, e-pasts: janis.kazotnieks@llkc.lv


 

Pievienot komentāru