Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” maija numurā

Lopkopība

Žurnāla maija numurā lasiet interviju ar vienas no Latvijā labākajām piena un gaļas lopu saimniecības “Kalna Dambrāni” īpašnieci Ivetu Tīrumnieci. “Ar LLKC strādāju no pašiem pirmsākumiem, tikai pateicoties konsultāciju birojam, man izdevies sasniegt tik labus rezultātus,” saka Iveta. “Kalna Dambrānos” šobrīd kopskaitā 1600 liellopi, no kuriem 625 ir slaucamās govis un 400 Holšteinfrīzas šķirnes nobarojamie buļļi. Par to, kāda ir I.Tīrumnieces pieeja gaļas lopu audzēšanā un viedoklis par tirgus iekarošanu, lasiet intervijā.
Par to, kā plānot fermu, lai govis varētu nodrošināt savas fiziskās vajadzības piena ražošanai, lasiet LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas rakstā “Dodiet govim vietu, kur sacīt “mūū””. LLKC lopkopības nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere skaidro, kādai jābūt barībai slaukšanas robotos, kā arī sniedz padomus ganīšanai un teļu audzēšanai bioloģiskajā lauksaimniecībā.
Gaļas lopu audzētājiem iesakām izlasīt LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas rakstu “Zīdītājgovju atnešanās sezonas nosacījumi”. Savukārt aitkopjiem lietderīgi būs iepazīties ar LLKC lopkopības konsultanta Ilmāra Grudula padomiem un pieredzi pareizā aitu māšu ēdināšanā.
Saimnieku pieredzes rubrikā piedāvājam stāstu par Skultes pagasta saimnieci Ilonu Leci, kura z/s “Paparžkalni” audzē ap 130 aitu māšu lielu ganāmpulku un ap 60 Šarolē šķirnes un to krustojumu gaļas liellopu. Turpat arī Lailas Plītas padomi, kā barot jērus no atšķiršanas līdz realizācijai.
Putnkopības rubrikā iesakām izlasīt stāstu par Rinalda un Svetlanas Bukšu pieredzi tītaru audzēšanā Sējas novada SIA “Zvirgzdkalni RB”. Viņi ir pirmie Latvijā, kas uzsākuši BIG-6 šķirnes tītaru audzēšanu rūpnieciskos apmēros. Savukārt vistkopjiem noderēs Latvijas Olu ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas raksts par vasaras pārvietojamām novietnēm vistām.
Zirgkopjiem piedāvājam žurnālistes Daces Milleres sagatavoto stāstu par zootehniķi, zirgu īpašnieku, sportistu, treneri, kalēju un konkūra maršruta sastādītāju Egilu Broku. Turpat arī veterinārārstes Aijas Pavlovskas ieteikumi kumeļu nagu kopšanai.
Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.
Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2018_gads/
Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.
Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja