Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā

Lopkopība

Jūlija numurā lasiet par Igaunijas ģimenes saimniecības “Nopri Farm” pieredzi, kas atrodas pašā Latvijas pierobežā Veru apriņķī. Tās saimnieks Tīts Nīlo 22 gadu laikā savu ģimenes saimniecību izveidojis par vienu no spēcīgākajām Igaunijā, sekmīgi konkurējot tirgū ar pašražotiem piena produktiem. “Dzīve Igaunijas laukos ir saglabājusies, pateicoties ES, mums nekad nav bijis atbalstošas lauku politikas,” atzīst T. Nīlo. Kā saimnieko “Nopri Farm” un kā notiek ražošana “Nopri Meierei” – lasiet “Latvijas Lopkopī”.

Žurnālā arī stāsts no “Nopri Farm” kaimiņos esošās “Andri-Peedo talu”, kur tās saimnieki Kermo Rannamē un Linda Pajo izveidojuši Baltijas reģionā modernāko kazu fermu.  Saimniecībā ir ap 350 Tīringas šķirnes kazas, sertificēta piena pārstrāde, kautuve, slaukšanas zāle, veikals un Baltijas valstīs šobrīd vienīgā siena kalte.

Kas noticis piena pasaulē pēdējo 20 gadu laikā un, kādas ir nākotnes prognozes, lasiet LLKC Ekonomikas nodaļas projektu vadītāja Renāra Stūrmaņa rakstā, kur atstāstītas galvenās atziņas no Starptautiskā piena pētniecības tīkla (IFCN) konferences, kas jūnijā notika Berlīnē.

Piena ražotājiem iesakām LLKC konsultanta-eksperta veterinārmedicīnā Daiņa Arbidāna rakstu par atšķirīgām jaunpiena ēdināšanās metodēm teļiem. Par pētījumiem, kas pierāda, ka ganību zāle dod vērtīgāku pienu, raksta LLKC lopkopības konsultante Laila Plīta. Savukārt, kā noteikt ķermeņa kondīciju govīm, skaidro LLKC lopkopības konsultante Kornēlija Averjanova.

Gaļas liellopu audzētājiem iesakām LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas rakstu par Limuzīnas šķirnes gaļas lopu īpatnībām. Turpat arī reportāža no Gaļas liellopu audzētāju biedrības rīkotā pieredzes apmaiņas brauciena Latgalē, saimniecībās z/s “Granti”, SIA “Rāzna Agro” un z/s “Morāni".

Aitkopjiem un kazkopjiem noderēs Lailas Plītas raksts par baltmuskuļu slimību aitām un kazām, tās simptomiem, ārstēšanu un profilaksi.

Zirgkopjiem interesantu lasāmvielu piedāvā žurnāliste Dace Millere, kura paviesojusies slavenajā Burtnieku zirgaudzētavā. Apbrīnas vērts ir tās saimnieku Jāņa un Ilonas Jurašu paveiktais.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2019_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

 

Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja   

Foto Galerija: