Jūs atrodaties šeit

Skābbarības dienā LLKC informē par savu pakalpojumu klāstu

Lopkopība

Ikgadējā Skābbarības diena šogad notika 29. maijā Saldus novada Kursīšu pagasta zemnieku saimniecībāBrūzilas. Ar savu informatīvo telti pasākumā piedalījās arī Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lopkopības, Augkopības un Informācijas nodaļas speciālisti, lai informētu par plašo pakalpojumu klāstu lauksaimniekiem, tajā skaitā konsultācijas par lopbarības sagatavošanu.

Skābbarības dienas devīze ir Cilvēki, zināšanas un tehnika – darbībā, un šo pasākumu rīko firma Agrera sadarbībā ar Josera, galvenokārt informējot par skābsiena ieraugiem, to iestrādes tehniku un dozēšanu. Piedalījās daudzas populāras lauksaimniecības tehnikas izplatītājas firmas, demonstrējot pļaujmašīnas, grābekļus, ārdītājus, vālotājus savācējpiekabes, instrumentus pļaušanas tehnikas remontam, rituļu preses u. c. Agronomisko analīžu zinātniskās laboratorijas pārstāvji kopā ar govju ēdināšanas speciālistiem un konsultantiem stāstīja un rādīja, kā noteikt sausnas saturu nopļautajā zāles masā lauka apstākļos, pareizi paņemt skābbarības paraugus analīžu veikšanai u. c.

LLKC Lopkopības nodaļas speciālisti demonstrēja skābbarības paraugu noņemšanas tehniku un metodiku, stāstīja par paraugu drošu iepakošanu, transportēšanu, paraugu marķēšanu un izsekojamību. Tika sniegta informācija par žāvskapja izmantošanu ieskābējamās masas sausnas noteikšanā, kā arī varēja iepazīties ar dažādu veido zondēm skābbarības paraugu noņemšanai.

PASĀKUMA GALERIJA: ŠEIT!

Publicēšanai sagatavoja Dace Millere,
LLKC Informācijas nodaļas vecākā komunikāciju speciāliste

Foto: Natālija Iļjina un Daiga Baltiņa

Pievienot komentāru