Jūs atrodaties šeit

Jaunākajā “Latvijas Lopkopis” numurā

Lopkopība

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” jūlija numurā rakstā “Palīdzība piena nozarei: risinājumi un iespējas” lasiet pārskatu par Zemkopības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par situāciju piena nozarē, kas nesen izskatīts valdībā.

Žurnālā, kā ierasts, vairāki pieredzes stāsti no lopkopības saimniecībām Latvijā. Saimniekošanas un laba piena ganāmpulka izkopšanas pieredzē dalās Allažmuižas z/s “Upītes” saimnieki Arnis un Agita Judzes. Savukārt par ekstensīvās Galoveju šķirnes gaļas liellopu audzēšanu stāsta Inešu pagastā saimniekojošie SIA “Baltic Galloway” īpašnieki Guna Kaņepe un Nikolajs Žiļcovs. Žurnālā arī stāsts, kā Dorperas un Sufolkas aitas audzē Ģikšu pagasta “Jaunciema jēros” un kādus rezultātus vēlas panākt tā īpašnieki Brigita un Joahims Šultheisi.

Saimniekiem noderīgs būs žurnāla nozaru redaktores un LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas Silvijas Dreijeres skaidrojums par to, kas ietekmē sasalšanas punktu pienam, kā arī ieteikumi, kā barot govis nevis mēslu krātuves. Tāpat arī piena lopkopjiem noderēs informācija, kā panākt labākus apaugļošanas rādītājus slaucamajām govīm, izmantojot pēc dzimuma šķiroto spermu. Savukārt par Beļģu zilās šķirnes liellopu izmantošanas iespējām raksta liellopu audzēšanas speciāliste Inga Muižniece.

Pieredzējusī zirgaudzēšanas lietu pārzinātāja Dace Millere šoreiz piedāvā stāstu no Baldones “Nolliņām”, kur pie Latvijas sporta tipa ponija šķirnes izveides strādā Aiga Ozoliņa.

Žurnālā, ka vienmēr, nozares ziņas no ārvalstīm, aktualitātes Latvijā, padomu saimnieku veselībai, anekdotes un recepte.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” var abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, kā arī iegādāties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone, LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru