Jūs atrodaties šeit

Analizē slaucamo govju atražošanas rādītājus

Lopkopība
Piena lopkopība

Interešu grupas seminārs aizvadīts Daugavpils novada zemnieku saimniecībā ,,Stārķi”. Šogad izvēlētā tēma ir ,,Slaucamo govju atražošana”. Pasākumu mērķis ir saimniekiem, izmantojot  citam cita pieredzi un konsultantu zināšanas, nodrošināt  labās prakses apzināšanu, kā arī izveidot būtiskāko problēmjautājumu apkopojumu un sniegt ieteikumus turpmākajiem izmēģinājumiem efektīvākai saimniekošanai lopkopības nozarē. Tāpāt uzdevums ir veicināt saimniecībās sabalansēti izmantot visus esošos resursus, tā nodrošinot ekonomiski pamatotu saimniekošanu. Pašreizējā krīzes situācijā piena lopkopībā jo īpaši ir jāmācās, kā var ekonomiskāk saimniekot un kur var taupīt, lai neciestu govju atražošana.

Atsaucīgais z/s “Stārķi” īpašnieks Roberts Jonāns iepazīstināja ar savu saimniecību un ražošanas procesu.  Saimniecībā ir 152 slaucamās govis ar izslaukumu vairāk nekā 8 tonnas piena gadā no govs, kā arī dažāda vecuma 154 teles. Daļa no tām tiek eksportētas uz Poliju vai Turciju, kas dod papildu ienākumus.

Interešu grupu vada LLKC Daugavpils konsultāciju biroja lopkopības speciāliste Anita Miltiņa. Uz semināru tika uzaicināta Jēkabpils konsultāciju biroja lopkopības speciāliste Ziedīte Bimšteine. Saimniecībā aplūkojām ēdināšanas specifiku, govis barojot ar robota palīdzību. Barības analīzei saimniecībā izmantojām  barības sietus. Ar mēslu sietu palīdzību analizējām arī barības izmantošanas efektivitāti. Ar glikometra palīdzību mērījām arī glikozes līmeni govju asinīs. Tādējādi paredzamās problēmas ir skaidrāk redzamas un laikus novēršamas. Saimniekam tika sniegti ieteikumi, kā palielināt saimniekošanas efektivitāti, lai negatīvi neietekmētu slaucamo govju apsēklošanas  rādītājus un atražošanu.

Anita Miltiņa,

LLKC Daugavpils nodaļas lopkopības konsultante

Pievienot komentāru