Jūs atrodaties šeit

Iznācis “Latvijas Lopkopis” janvāra numurs

Lopkopība
Citi

Jaunā 2016. gada janvāra žurnāla “Latvijas Lopkopis” numurā lasītājiem piedāvājam gan ekonomista Andra Miglava pētījumu par to, kādēļ Baltijas valstīs ir zemākās piena cenas, gan virkni lietderīgu rakstu piena un gaļas lopu audzētājiem un aitkopjiem.

“Šobrīd ražotāji tirgū strādā individuāli un sadrumstaloti. Jautājums – vai piena ražotāji spēj vienoties rīcībai?” tā vaicā ekonomists Andris Miglavs, kurš saskata virkni iemeslu, kādēļ Baltijas valstīs ir ES zemākās piena iepirkuma cenas. Par tiem – jaunajā žurnāla numurā.

Pārdomas par nozari un uzņēmuma attīstības perspektīvas izklāsta AS “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece. Bet pieredzē, kā saimniekot ekonomiski grūtos apstākļos, dalās vienas no Latvijā ražīgākās piena saimniecības īpašniekiem  z/s “Kalējiņi 1” saimnieks Kaspars Putrālis.

Konsultante un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere piedāvā vērtīgus padomus piena ražotājiem, kā novērst dažādas problēmas ganāmpulkos, uzlabot piena kvalitāti un līdz ar to – ieņēmumus. To, cik liela nozīme zīdītājgovju ganāmpulkos ir atražošanai, skaidro LLKC Kuldīgas konsultāciju biroja lopkopības konsultante Inga Muižniece. Žurnālā arī apskats par aitu kūtīm – kādus risinājumus izvēlēties. Savukārt zirgkopības entuziastiem būs interesanti uzzināt, ko par zirgu labturību saka starptautiskās kategorijas jāšanas sporta stjuarte Indra Gabaliņa.

Kā ierasts, žurnālā arī ziņas no globālā piena un gaļas tirgus, padomi saimnieku veselības uzturēšanai, recepte, aptauja un, protams, – anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt visās Latvijas Pasta nodaļās, abonēšanas indekss – 2044.  Žurnāla iepriekšējo mēnešu numurus var iegādāties LLKC birojā Ozolniekos, Rīgas ielā 34.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru