Jūs atrodaties šeit

Iepazīsti permakultūru – gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu

Augkopība

Jau sesto reizi Latvijā notiks Permakultūras festivāls. Šogad tas norisināsies no 9. līdz 11. augustam Kurzemes pusē. LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists Māris Narvils aicina apmeklēt viņa saimniecību Priekules novada Gramzdas pagasta “Līgotēs “ (Gramzdas Ēdenes dārzs).

Permakultūras moto – vēro un mijiedarbojies ar vidi un dabu. Esi taupīgs resursu patērēšanā, dod otru dzīvi lietām un priekšmetiem. Mācies sadarboties ar citiem. Šie un vēl daudzi principi raksturo permakultūras piekritējus, tie māca cilvēkam būt daudzpusīgam.

Ko piedāvās šī gada festivāls? Programma būs trīs dienu garumā – gan pieredzes stāsti, gan diskusijas un viedokļu apmaiņa. Būs arī desmit vērtīgas darbnīcas, kurās zinošu praktiķu vadībā savienosies teorētiskais vēstījums ar praktisko darbošanos. Vairākas darbnīcas darbosies abas dienas. Apmeklētājiem būs iespēja būvēt krāsnis – picas un raķeškrāsnis, iemācīties sēņu audzēšanas gudrības, kā arī to, kā vecas drēbes pārvērst noderīgās lietās – tapojot. Būs informācija par akvaponiku, lavandu audzēšanu, kompostēšanu, Hugeldobēm, salmu ruļļu dārzkopību, agromežsaimniecību, biodegradējošiem materiāliem, salmu paneļiem, pašpietiekamas saimniecības veidošanu, kustību “Growing seeds sawers” un vēl – “OFF-GRID” projekta kopsavilkums par pedāļenerģiju, saules paneļiem un kolektoriem.

Vairāk informācijas un pasākuma programma: Māris Narvils, tālr. 29609943, http://www.permakultura.lv/festivals.html

Sagatavoja Liega Ozola,

LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste