Jūs atrodaties šeit

Esi zinošs kopā ar LLKC!

Augkopība
Tālākizglītība
Zivsaimniecība
Citi

Lai arī Covid-19 pandēmija viesusi izmaiņas ikkatra dzīvē, vēlme un vajadzība apgūt jaunas zināšanas, dzīvot aktīvu dzīvi un  iepazīt savas valsts dažādas uzņēmējdarbības nozares nav pazudusi – tā transformējas. Arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pielāgojas jaunajiem apstākļiem, piedāvājot vairākus pakalpojumus, kuri izmantojami attālināti.

Mācības augu aizsardzības līdzekļu lietošanā – attālināti

Pamatapmācība profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem (AAL) līdz šim bija apgūstama tikai klātienē. Tagad 27 stundu mācību kursu LLKC piedāvā apgūt arī tālmācībā.  Mācības paredzētas personām, kuras veiks darbības ar 2. reģistrācijas klases augu aizsardzības līdzekļiem – tos iegādāsies un lietos. Plānotais mācību laiks – divi mēneši, kuru ietvaros apgūstamas nepieciešamās zināšanas. Veiksmīgi nokārtojot ieskaites, ar pasta starpniecību tiks iegūta arī izziņa par konkrētās mācību programmas apguvi, kas iesniedzama Valsts augu aizsardzības dienestā apliecības saņemšanai. Mācību programmas atbildīgā – Rudīte Sanžarevska, rudite.sanzarevska@llkc.lv.

Katalogs www.novadagarsa.lv – vietējās pārtikas ražotājiem

Jaunu elpu pandēmijas laikā ieguvis arī LLKC veidotais vietējo pārtikas ražotāju katalogs www.novadagarsa.lv, kurā jau apkopota informācija par teju 600 mazajiem ražotājiem un mājražotājiem no visas Latvijas. Sabiedrības vēlme atrast sev tuvāko vietējās pārtikas ražotāju veicinājusi uzņēmēju interesi kļūt par kataloga dalībniekiem. Galvenais kritērijs, lai ražotāju iekļautu šajā katalogā – produkcijai jāsatur vismaz 70% vietējas izcelsmes izejvielu, kas izaudzētas pašu saimniecībā vai iegādātas no cita pašmāju ražotāja. Katalogā rodama informācija par bioloģiskajiem un integrētajiem ražotājiem, kā arī tiem, kuriem piešķirtas kvalitātes zīmes – Zaļā karotīte, GLOBALG.A.P. Ja esat pārstrādātājs vai zemnieks, kas atbilst minētajiem kritērijiem, sūtiet pieteikumus ar vēlmi piedalīties kataloga papildināšanā uz e-pastu: novadagarsa@llkc.lv.

Labs palīgs makšķerniekiem – lietotne “Mana Cope”

Vietni www.manacope.lv makšķernieki līdz šim uztvēra kā vietu, kur iegādāties elektroniskās Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes un makšķerēšanas licences. Taču nu vietnē var uzzināt arī aktuālo informāciju par likumdošanu un licencēto makšķerēšanas vietu nolikumiem. Turklāt – tā pieejama arī kā mobilā lietotne Android un iOS ierīcēm. Šobrīd vietnē pieejamas elektroniskās makšķerēšanas licences Daugavai, Lielupei, Salacai, Ventai un Varkaļu kanālam, kā arī 11 ezeriem. Mobilajā lietotnē iestrādāta arī karte ar Latvijas upēm, ezeriem un ūdenskrātuvēm, kas ir arī vizuāla datu bāze, kurā iegūt informāciju par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kurās pastāv ierobežojumi makšķerēšanai, sezonāliem liegumiem, makšķerēšanai bīstamām vietām, laivu lietošanas un ātruma ierobežojumiem uz ūdeņiem. “Mana Cope” informatīvais tālrunis  – 26360007, e-pasts: info@manacope.lv.

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,
LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja