Jūs atrodaties šeit

Darbu sāks Pļaušanas serviss 2018

Augkopība
Lopkopība

Lai palīdzētu sagatavot kvalitatīvāku skābbarību, arī šogad LLKC piedāvās Pļaušanas servisu! Zāles paraugi no maija vidus vienu reizi nedēļā tiks ņemti visā Latvijā, un rezultāti tiks publicēti mūsu mājaslapā.

Rupjā lopbarība (skābbarība, siens) ir govju pamatbarība. No tās kvalitātes ir atkarīgs, cik daudz mēs slauksim un cik aktīvi darbosies priekškuņģa mikroflora. Savukārt no priekškuņģa veselības lielā mērā ir atkarīga pašas govs veselība. Jo kvalitatīvāka būs rupjā lopbarība, jo vieglāk un lētāk būs saražot pienu.

Ir jāatceras, ka skābbarības tvertnē brīnumi vairs nenotiek. Pāraugušu, pēc botāniskā sastāva nabadzīgu vai bojātu masu ieskābšanas un glabāšanas laikā par labāku mēs nepadarīsim. Ieskābšanas un glabāšanās laikā mēs varam tikai un vienīgi maksimāli saglabāt novāktās masas kvalitāti.

Zāles kvalitāti ietekmē: zāles maisījumu botāniskais sastāvs un zālāju šķirnes; zelmeņu mēslošana (slāpekļa mēslojums ne tikai paaugstina ražu, bet arī kopproteīna daudzumu augos); augu augšanas stadija, kurā novāc zāli.

Pļaušanas servisa ietvaros zāles paraugi no maija vidus vienu reizi nedēļā tiks ņemti Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē.

Pirmdienās uz laboratoriju Jelgavā no katra reģiona tiks nogādāti stiebrzāļu, sarkanā āboliņa un lucernas paraugi, kuros tiks noteikta sausna, kopproteīns un kokšķiedras daudzums.

Paraugi tiks ņemti katru nedēļu līdz jūnija vidum.

Precīza informācija par zālāju ražību, kvalitātes rādītājiem un ieteikumi lopbarības gatavošanai tiks publicēti LLKC mājaslapā un LLKC lopkopības klientiem izsūtīti arī e-pastā.

Silvija Dreijere, LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja

Foto: Iveta Tomsone