Jūs atrodaties šeit

Iznākusi oktobra “Lauku Lapa”

Augkopība
Grāmatvedība
Lauku attīstība
Lopkopība
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” oktobra  numurs. Tajā – atskats uz Zemkopības ministrijas un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra kopīgi organizētiem vērienīgiem pasākumiem – “Miera maizes” cepšanu Ķoņu dzirnavās, novadu garšu parādi starptautiskajā izstādē “Riga Food” un konkursa ”Sējējs 2018” uzvarētāju apbalvošanas ceremoniju.

Veiksmīgas saimniekošanas pieredze no novadiem: par arboristu Ģirtu Vitkovski no Saldus novada stāsta konsultante Ilze Tomanoviča; par biškopjiem Natāliju un Andi Kaktiņiem uzzinām LLKC Alūksnes nodaļas konsultantes Vairas Vērses rakstā.

Par jaunu valsts atbalsta programmu – mazajiem aizdevumiem lauku teritorijām – skaidrojumu sniedz attīstības finanšu institūcija Altum, kā arī gūstama informācija par to, ka LLKC palīdzēs sagatavot dukumentāciju šī finansējuma saņemšanai.

LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas grāmatvedības konsultante Anda Skadiņa sagatavojusi informāciju par neapliekamā minimuma aprēķiniem un atvieglojumiem par nestrādājošu laulāto ar bērnu.

LLKC Augkopības nodaļas vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils raksta par rudens aršanas un starpkultūru audzēšanas nozīmi – gan priekšrocībām, gan trūkumiem.

Sadaļā “Čiekurs” stāstīts par jaunaudžu pasargāšanas iespējām no dzīvnieku postījumiem.

Rubrikā “Briseles gaiteņos” informācija par ES lauksaimnieku organizācijas COPA-COGECA prezidija septembra sanāksmē apspriestajiem jautājumiem.

Kā vienmēr, tiek publicēts kalendārs ar svarīgākajiem datumiem, kurus lauku uzņēmējs nedrīkst aizmirst nākamajā mēnesī.

LAUKU LAPA NR. 10 (163)

Dace Millere,

Izdevuma “Lauku Lapa” redaktore