Jūs atrodaties šeit

Iznākusi janvāra “Lauku Lapa”

Augkopība
Grāmatvedība
Lauku attīstība
Lopkopība
Mežsaimniecība

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” janvāra numurs. Tajā varat lasīt LLKC apgāda vadītājas Ivetas Tomsones interviju ar LLKC valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Cimermani par iepriekšējā gada vērtējumu un šāgada svarīgākajiem notikumiem, atzīstot, ka darbs pie ES Kopējās lauksaimniecības politikas pēc 2020. gada noteikti būs viens no faktoriem, kas ietekmēs lauksaimnieku ikdienu.

Publicēti arī LLKC veiktā pētījuma rezultāti par mazo lauksaimnieku reālajām vajadzībām un saimnieku kopējo noskaņojumu, un tas liecina, ka nepieciešams efektīvāk atbalstīt mazās dažādu nozaru saimniecības, kuras dod darbu citiem un piepilda reģionus ar dzīvību.

LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas grāmatvedības konsultante Anda Skadiņa sagatavojusi komentāru par būtiskiem jaunumiem nodokļu jomā, sākot ar 2018. gada 1. janvāri, ko turpināsim publicēt arī “Lauku Lapas” nākamajā numurā.

Savukārt šajā numurā tiek turpināts LLKC Augkopības nodaļas vecākā speciālista dārzkopībā Māra Narvila raksts par mežu dārziem, stāstot par pieredzi Norvēģijā un uzskaitot tos pozitīvos aspektus, kas būtu plašākai šādu dārzu ierīkošanai arī Latvijā.

Turpinās “Lauku Lapas” sadarbība ar nodaļu konsultantiem, publicējot labas pieredzes stāstus. Tā Katrīna Kļimovska no Talsu raksta par zemnieku saimniecību “Piesaule”, kas audzē lielogu dzērvenes; Anita Putka no Jēkabpils nodaļas informē par veiksmīgu kooperācijas piemēru sabiedrībā “Poceri”, Arita Boka no Balvu nodaļas iepazīstina ar mājražotāju Ilonu Seņku, kura gatavo gaļas produktus.

Tradicionāli rubrikā “Briseles gaiteņos” par aktuālāko ES lauksaimniecībā, bet noderīgi padomi mežsaimniekiem – sadaļā “Čiekurs”.

Lauku Lapa Nr. 1 (154)

Dace Millere,  izdevuma “Lauku Lapa” redaktore