Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Pļaušanas serviss 2020

Pļaušanas serviss uz 11.06.2020.

Nu jau visā Latvijā ir sagatavota skābbarība no stiebrzālēm. Ja nu vēl kāds nav uzspējis, tad gan nekas kvalitatīvs tur vairs nevar sanākt. Šonedēļ veicām pēdējās analīzes lucernai un āboliņam, kuriem arī jau sāk kristies kvalitātes rādītāji. Zemgalē tika ņemts paraugs no šajā gadā 19.04.2020. sētās stiebrzāles Herkuless.

Lauka diena par krūmmelleņu un lielogu dzērveņu slimību ierobežošanas iespējām

Notiks Lauka diena par krūmmelleņu un lielogu dzērveņu slimību ierobežošanas iespējām.
Lauka dienas tēma: Krūmmelleņu un lielogu dzērveņu nozīmīgākās slimības, citu kaitīgo organismu ierobežošanas iespējas, iepriekšējo gadu rezultāti.
Norises vieta:
SIA “Berry Tours”, Apes nov., Gaujienas pag., "Kalna Purvs".
Pieteikšanās:
Lauka dienas apmeklētājiem lūgums pieteikties līdz 20.07.2020., e-pastā:dace.silina@llu.lv (norādot cilvēku skaitu).

Vasarāju raža atkarīga no laika apstākļiem

Lai arī vasarāju ražas potenciāls visā Latvijā ir pat nedaudz optimistiskāks kā pērn šajā laikā, galarezultātu labai ražai noteiks pietiekams mitrums un sekmīga cīņa ar dažādiem kaitēkļiem un slimībām, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu lauku apsekojumi.

Laputu sērga, kā tās apkarot bioloģiski

Ikviens dārzkopis ir sastapies ar daudzveidīgu laputu sugu vairošanos. Citu gadu vairāk, citu mazāk. Šogad izskatās, ka atnākušais vasarīgais laiks ir īsta laputu paradīze. Gandrīz vai nav tādas kultūras, kas šobrīd neciestu no laputu uzbrukuma. Laputis (Aphidoidea) noteiktos apstākļos, kad ir silts un augsts gaisa mitrums, ir viens no postošākajiem kaitēkļiem. Latvijā ir novērotas līdz 390 dažādas to sugas, par īpaši kaitīgām tiek uzskatītas ap 40 sugas. Galvenais to kaitējums ir, ka sūcot tās bojā jauno lapu audus, tie deformējas, bieži veidojas pangas.

Lapas