Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Zemnieki un citi interesenti Vidzemē pēta miežu slimības

Par laukaugiem kaitīgo organismu ierobežošanu miežu sējumos dažādos Latvijas reģionos ir ierīkoti divi demonstrējumi. LLKC Valmieras konsultāciju biroja lauka diena notika 29. jūnijā z/s ”Lejasciņi”, Valkas novada Ērģemes pagastā, pie jaunā zemnieka Kristapa Sulas. Savukārt pirmā lauka diena notika 20. jūnijā SIA ”Upeskalni AB”, Kuldīgas novada Padures pagastā. Pasākumu apmeklēja zemnieki, konsultanti, zinātnieki un VAAD inspektori.

Lauka diena par „Krūmmelleņu un/vai lielogu dzērveņu riskus mazinošas tehnoloģijas purva un minerālaugsnē”

Esat laipni gaidīti Lauka dienā, šī gada 19. jūlijā, plkst. 13:30 SIA “Berry Tours”, Apes nov., Gaujienas pag., "Kalna Purvs"!

Tēma: "Krūmmelleņu un lielogu dzērveņu šķirņu nozīmīgākās slimības,   šķirņu izturība pret slimībām. Dažādu mikroelementu loma augu izturības veicināšanā"

 Lauka dienas kontaktpersona: Dace Siliņa, LLU Lauksaimniecības fakultātes vadošā pētniece. 

Nokrišņi vairs ražu neglābs

Šī gada sausums un karstums, kas lielākajā valsts daļā valdīja aprīlī, maijā un jūnijā, būtiski ietekmēs graudu ražu, – Eiropas Komisija prognozē, ka kviešu raža Latvijā samazināsies par 9 procentiem. Arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu apsekojumi liecina – vasarāji, it īpaši Kurzemē, šogad cerojuši maz, vai nav cerojuši vispār, kas uz labu ražu cerēt neļauj.

Iznākusi jūlija “Lauku Lapa”

Iznācis LLKC informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” jūlija numurs. Tajā tiek apkopoti Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju no  veiktās lauksaimnieku aptaujas par Eiropas Komisijas 1. jūnijā publiskotajiem regulu priekšlikumiem nākamajam ES plānošanas periodam. Līdz jūlija sākumam aptaujas anketu bija aizpildījuši vairāk nekā 700 dalībnieku, tādējādi ļaujot izdarīt secinājumus, kādus priekšlikumus aptaujas dalībnieki atbalsta, kādus noliedz, un kāds ir viņu viedoklis par vajadzībām lauksaimniecībā un laukos.

Jānis Dūklavs tiekas ar Kurzemes zemniekiem

Lai novērtētu sausuma radītās sekas, kuras Krīzes vadības padome 26. jūnijā visā Latvijas teritorijā definēja kā valsts mēroga dabas katastrofu, šīs nedēļas sākumā Kurzemē ieradās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Vispirms viņš apskatīja Ziru pagasta "Kalnarāju" saimniecību, kur saimnieks Raivo Špude pastāstīja, ka sausums skāris arī viņa ābeļu dārzu. Kociņi tikuši laistīti, bet daļa augļu tik un tā nobiruši, savukārt ne visi palikušie līdz rudenim būs tik attīstījušies, lai uzņēmējs varētu novākt labu ražu un iegūt gardu sulu, kas tiek piedāvāta tirdzniecībā.

Lauku diena par vasaras kviešu audzēšanu, pielietojot dažādas augsnes apstrādes tehnoloģijas

LLKC 19. jūlijā plkst. 11.00  aicina apmeklēt demonstrējuma lauku dienu ZS “Lejas Jērāni”, Jēkabpils novada Dunavas pagastā par dažādu augsnes apstrādes tehnoloģiju salīdzinājumu graudaugu bezmaiņas sējumos slimību un kaitēkļu ierobežošanai.

Demonstrējuma laukā varēs apskatīt demonstrējumu, iegūt informāciju par kaitēkļu un slimību izplatību un to uzskaites sistēmu, uzzināt graudaugu slimību ierobežošanas risinājumus un nianses graudaugu herbicīdu lietošanā, kā arī iepazīties ar zemnieku saimniecības pieredzi minimālās augsnes apstrādes tehnoloģiju pielietošanā.

Lapas