Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Zemesvēžu izaicinājums

Ja vienkāršiem dabas mīļotājiem zemesvēža dziesma vasaras vakaros ir visai tīkama ausīm, tad dārzu īpašniekiem tas ir signāls par kukaiņu uzbrukumu dārzā esošajiem augiem. Lai palīdzētu dārzniekiem tikt galā ar šo kukaini, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils apkopojis virkni padomu.

Pļaušanas serviss 2018

Pēc pagājušās nedēļas lietus, kas nevienmērīgi, bet pārstaigāja Latviju silts un saulains laiks saglabājas. Tauriņzieži strauji  audzē masu, stiebrzāles ir tuvu vārpošanai. Latvijā ir jābūt gataviem skābbarības gatavošanas sezonas sākšanai šonedēļ. Informācija apkopota 21. maijā.

Latvijā veiks reprezentatīvu augsnes agroķīmisko izpēti – lauksaimnieki, esat atsaucīgi!

 

Katrs zemnieks, kurš sēj vai stāda, plāno iegūt ražu. Ilgtspējīgi un ekonomiski saimniekojot, ir svarīgi regulāri sekot līdzi barības vielu bilancei augsnē, kā arī veikt augsnes agroķīmisko izpēti (AAI). Tā ļaus precīzāk plānot un izmantot mēslojumu vietās, kur augu piebarošana nepieciešama visvairāk.

Ķiploku galu dzeltēšana

Ja jūlija otrajā pusē ķiploku lakstu dzeltēšana ir dabiska, jo liecina, ka augs sāk nobriest un drīz būs vācama raža, tad ātrāka dzeltēšana liecina par problēmām. Kādas tās ir un kā tās novērst, skaidro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils.

Maijvaboļu kāpuru iznīdēšana

Maija beigās un jūnijā augu lielākais ienaidnieks – maijvabole būs gana pieēdusies koku lapas un lidos, lai ieraktos zemē un pa divi lāgi izdētu 25-30 oliņas, no kurām izšķīlušies kāpuri var nodarīt patiesi lielus postījumus dārzos. Tādēļ Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) piedāvā dažus padomus, kā ar tiem cīnīties.

Novērtēs mēslošanas līdzekļu lietošanas efektivitāti

Sākot ar 2018. gada martu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar saimniecībām četros Latvijas reģionos, Latvijas Zemnieku federāciju un Agroresursu un ekonomikas institūtu uzsāka demonstrējumu projekta “Dažādu mēslošanas līdzekļu lietošanas demonstrējums laukaugu sējumos, lietojot tos dažādās kultūraugu attīstības stadijās, dažādos Latvijas reģionos” īstenošanu.

Demonstrējuma mērķis: praktiski nodemonstrēt dažādu mēslošanas līdzekļu lietošanu laukaugu sējumos, lietojot tos dažādās kultūraugu attīstības stadijās.

Notiek augsnes kaļķošanas materiālu un tehnoloģiju demonstrējums

Sākot ar 2018. gada martu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Dundagas, Krimuldas un Dagdas novada saimniecībām, Latvijas Zemnieku federāciju, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociāciju un Agroresursu un ekonomikas institūtu uzsāka demonstrējumu projekta

“Dažādu augsnes kaļķošanas materiālu un tehnoloģiju demonstrējums un efektivitāte” īstenošanu.

Lapas