Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Latvijā sācies sējas laiks

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu. Apsekojumi liecina, ka rudenī apsētie lauki izskatās pat ļoti labi un intensīvi sējas darbi visā valstī varētu sākties jau pēc Lieldienām, skaidro Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālisti.

Izveidots jauns zināšanu apmaiņas tīkls par augsnes veselību

Šī gada sākumā izveidots jauns tīkls praktiķiem zināšanu apmaiņai par augsnē esošo slimību novēršanu un augsnes veselības uzturēšanu.

Best4Soil projektā zinātnieki, lauksaimnieki un konsultanti no 20 Eiropas valstīm ir apkopojuši zināšanas par augsnē esošajām slimībām un kaitēkļiem un piedāvā labāko pieredzi, lai uzturētu un uzlabotu augsnes veselību un auglību.

Best4Soil projekts ļauj praktiķiem iepazīties ar četrām praksēm:

1) komposta pagatavošanu un lietošanu,

2)  zaļmēslojuma un segkultūru izmantošanu,

Augu aukstuma izturības stiprināšana bioloģiskajos augļu dārzos

Pēdējos gados arvien vairāk augļu koku un ogulāju audzētāji izvēlas stādīt tieši bioloģiskos dārzus. Neskatoties uz vispārējo skepsi sākumā, dārzi tika stādīti. Vēlme audzēt bioloģiski vērtīgu augļu un ogu produkciju ir guvusi virsroku pār riskiem,  ar ko ir jāsaskaras tieši bioloģiskajiem audzētājiem. Ar šo materiālu gribu vērst uzmanību uz vienu būtisku aspektu, kas saistīts ar augu izturību pret aukstumu plašākā izpratnē. Klimatisko apstākļu izmaiņas rada bieži nepastāvīgus un mainīgus meteoroloģiskos apstākļus. To svārstības var būt pēkšņas un ļoti ievērojamas.

LLKC konsultē attālināti

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) informē, ka līdz ārkārtas situācijas atcelšanai Latvijā klientu konsultācijas grāmatvedībā un ekonomikā visos LLKC birojos tiek organizētas attālināti. Saziņai aicinām izmantot interneta resursus, tālruņa sakarus un/vai pasta pakalpojumus. Kontaktinformācija atrodama: http://new.llkc.lv/lv/biroji

Individuālās konsultācijas augkopībā un lopkopībā tiek veiktas, ievērojot valdības noteiktos ierobežojumus, tajā skaitā par 2 metru distances ievērošanu starp personām.

Tālmācības kursi augu aizsardzības līdzekļu apliecības atjaunošanai

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs piedāvā apgūt tālmācībā zināšanu atjaunošanas apmācības programmas tēmas profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem (6 stundas).

Kam ir jāapgūst programma “Zināšanu atjaunošana profesionālajiem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem”?

Personas, kam ir jāpagarina profesionālā augu aizsardzības līdzekļu lietotāja apliecība pēc 5 gadu termiņa beigām.

Ko var apgūt šajā programmā?

Lapas