Jūs atrodaties šeit

Augkopība

Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".

Ziemāju izdzīvošana sarežģīta

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, – pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši – tos nāksies pārsēt ar vasarājiem. Šādu neiepriecinošu ainu iezīmē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktie apsekojumi.

Vēl viena zaļmēslojuma izmantošanas iespēja

Latvijas kopējās lauksamniecības attīstības tendences ir aizgājušas atšķirīgu ceļu, kā tas ir lielā daļā veco Eiropas dalībvalstu. Tur lielākā daļa bioloģisko saimniecību ir cieši saistītas ar lopkopību kā daudznozaru saimniecības. Latvijas apstākļos, ievērojami sarūkot lopu skaitam, ir izveidojies liels augkopības saimniecību skaits.

LLKC apkopos informāciju par plūdu ietekmi visā Latvijā

Lai Eiropas Komisijai sniegtu pilnīgāku izvērtējumu saistībā ar plūdu radītajiem zaudējumiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) Zemkopības ministrijas uzdevumā apkopos informāciju par plūdu radītajiem postījumiem arī tajos Latvijas reģionos, kuri nebija iekļauti Ministru kabineta izsludinātajā ārkārtas situācijas zonā.

N.B.! Lūgums aizpildīt zaudējumu pieteikuma veidlapas (pielikumā) un līdz 3.11.2017 iesniegt sev tuvākajā LLKC birojā: http://new.llkc.lv/lv/biroji

 

Spēcīgs un veselīgs dārzs – ar zaļmēslojumu

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētais  lauka seminārs par zaļmēslojuma maisījuma izmantošanu bioloģiskajā dārzkopībā  11. oktobrī notika Lielvārdes novada Kaibalā – Lienas Mucenieces saimniecībā “Puteņi”.

Seminārs bija pulcējis vairāk nekā 30 dažādus bioloģiskās lauksaimniecības piekritējus, atbalstītājus un interesentus. Piedalījās daudzi LLKC Augkopības speciālisti, zemnieki un sertificējošo institūciju pārstāvji. Diena, neskatoties uz vēso laiku, tika aizvadīta piesātināti un aizritēja nemanot, pat pārsniedzot paredzēto norises laiku.

Koku lapas – iespēja vai apgrūtinājums

Klāt kārtējais zelta rudens un lapkritis, izaicinājums sētniekiem pilsētās un katram privātās zemes īpašniekam laukos un apdzīvotajās vietās. Var lapas uztvert kā papildu darbu un apgrūtinājumu, bet var arī saskatīt iespējas. Kā tās likt lietā, lai dārzam dotu labumu?

Pašvaldības šajā periodā aktīvi piedāvā iespējas bez maksas lapas maisos aizvest uz speciāliem savākšanas laukumiem. Ir pašvaldības, kas pat ir paredzējušas iespējas šīs lapas kompostēt.

Lapas kā mulčas materiāls

Rīko mācības AAL lietošanas operatoriem

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs organizē mācību grupas apliecības iegūšanai augu aizsardzības līdzekļu lietošanas operatoriem – traktoristiem, personām, kuras izsmidzina augu aizsardzības līdzekļus.

Apmācību struktūra: noklausoties vienas dienas lekcijas un nokārtojot rakstisku testu, tiek saņemta apliecība.

Mācību norises vieta: LLKC, Ozolniekos, Rīgas iela 34.

Mācību norises laiks:

Lapas