Jūs atrodaties šeit
Žurnāla “Latvijas Lopkopis” februāra numurā
Žurnāla februāra numurā lielā intervija ir Gaļas liellopu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētāju Raimondu Jakovicki un Liellopu izsoļu nama vadītāju Kasparu Ādamu. Viņi skaidro, kā vērtēt gaļas liellopu nozares orientēšanos uz bullīšu eksportu, kādas ir liellopu nobarošanas izmaksas, kā veicas liellopu izsolēs un citas nozares aktualitātes. R. Jakovickis stāsta, ka arī šogad tiks turpināta pērn iesāktā tradīcija maijā rīkot vaislas jaunbuļļu izsoli. K. Ādams: “Mūsu mērķis ir panākt, lai saimniekiem būtu prestiži piedalīties vaislas jaunbuļļu izstādēs un izsolēs.”
Saimnieku pieredzes rubrikā lasiet stāstu par Naukšēnu novada Ķoņu pagasta “Kalnapaipužu” saimniekiem Ivetu un Sandri Vilisteriem, kuri kopš pērnā gada saimnieko jaunā, robotizētā fermā.
Piensaimniekiem būs lietderīgi iepazīties ar LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres vērtējumu par pagājušā pārraudzības gada rezultātiem. Eksperte vērtē labākos Latvijas ganāmpulkus nevis pēc ierastā izslaukumu apjoma tonnās, bet pēc sausnas koriģētā piena – tātad, kurās Latvijās saimniecībās visvairāk izslauc pēc satura vērtīgu pienu. Šādā vērtējumā 1. vietu ieņem Beverīnas novada z/s “Vītoliņi, 2. vietu – Rūjienas novada z/s “Ceriņi, bet 3. vietu – Smiltenes novada z/s “Kalējiņi 1”. Turpat lasiet LLKC ekonomista Raivja Andersona rakstu “Cik vajadzētu maksāt par pienu?”
Žurnālā arī interesanta publikācija par Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātē īstenotā projekta “Govju ģenētisko resursu saglabāšana Latvijā, pielietojot embriju transferenci, un ar to saistītās biotehnoloģijas” pirmajiem rezultātiem. Raksta autores ir Dr. med., vet., doecente, veterinārārste Ilga Šematoviča un doktorante, veterinārārste Guna Ringa-Karahona.
Par to, kāds zemniekiem labums un kā viņi vērtē demonstrējumus lopkopībā, raksta “Baltic Studies Centre” pētnieki.
Putnkopībā šoreiz piedāvājam Latvijas Olu ražotāju asociācijas izpilddirektores Annas Ērlihas rakstu par to, kādi ir pieci soļi barības efektivitātes uzlabošanai broileru nobarošanā. Savukārt Latvijas Cūku audzētāju asociācijas direktore Dzintra Lejniece raksta par sagatavošanos sivēnmāšu dzemdībām.
Aitkopībā piedāvājam ieskatu Burtnieku novada Rencēnu pagasta z/s “Čakaiņi”, kur ap 300 Latvijas tumšgalves šķirnes aitu māšu lielo ganāmpulku apsaimnieko jaunais zemnieks Oskars Mincāns.
Zirgkopības rubrikā – žurnālistes Daces Milleres raksts par jāšanas sporta leģendu no Burtniekiem Leonīdu Smanuhinu.
Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.
Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2019_gads/
Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.
Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja