Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” augusta numurā

Lopkopība

Kāda ir Īrijas piena ekonomika, kas ir tās veiksmes pamatā, un, kas tiek darīts, lai nozare kļūtu vēl efektīvāka, žurnāla augusta numurā skaidro LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons. Detalizētu informāciju par Īrijas piena ekonomiku Raivis ieguva Teagasc Inovāciju centrā piena lopkopības un zālāju attīstībai. Tās pētnieki uzsver, ka panākumu pamatā ir augsta zālāju ražība, pārdomāts ganāmpulku un ganību menedžments, piena kvalitāte un ekonomiski izdevīga ģenētika.

Saimnieku pieredzes rubrikā lasiet par Ērgļu novada uzņēmējiem, brāļiem Gunāru un Artūru Vīgantiem. Katram no brāļiem ir savs bioloģiski sertificēts uzņēmums, – Gunārs audzē Šarolē šķirnes zīdītājgovis, kā arī nodarbojas ar graudkopību, savukārt Artūrs no Gunāra iepērk bullīšus nobarošanai un nodarbojas ar paša izaudzēto liellopu sadali un realizāciju.

Turpat arī stāsts par Bērzaunes pagasta z/s “TD Sveķi” saimnieci Dzintru Karavaičuku, kura savulaik bija zināma kā viena no lielākajām trušu audzētājām Latvijā ar savu mazjaudas kautuvi un labi attīstītu mājražošanu. Šobrīd Dzintra trušu audzēšanu ievērojami samazinājusi un attīsta Soji šķirnes aitu ganāmpulku, kas ir lielākais Latvijā, paralēli arī kopjot savu mini zoo, kurā ir gan truši, gan vistas, gan Kamerūnas aitas.

Dzīvnieku audzētājiem noderēs LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītājas Anitas Siliņas raksts par atgremotāju pilnvērtīgas ēdināšanas saimniecisko nozīmīgumu, kurā eksperte novērtē situāciju lopbarības savākšanā šajā sezonā un sniedz padomus tās novērtēšanā un izbarošanā. Savukārt LLKC lopkopības konsultante Kornēlija Averjanova raksta par to, vai griķi var būt lopbarības alternatīva.

Piena lopkopjiem iesakām LLKC Lopkopības nodaļas vadītājas un žurnāla nozaru redaktores Silvijas Dreijeres rakstu par efektivitātes nodrošināšanu slaukšanas zālē. Savukārt LLKC konsultante Laila Plīta raksta par cietstāvošo govju selektīvu ārstēšanu.

Aitkopjiem noderēs Silvijas Dreijeres raksts par ēdināšanu teķu auglības uzlabošanai, bet tiem, kuri audzē putnus, – Latvijas Olu ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas skaidrojums, kas ir vistu brīvā turēšana un kas – ganības, kādas ir katras vistu turēšanas sistēmas priekšrocības.

Zirgkopības rubrikā lasiet žurnālistes Daces Milleres rakstu par kalējzeļļiem Tomu Plīkšu un Robertu Neretnieki, kuri kalēja arodu apgūst pie pieredzējušā kalēja amata meistara Ivo Miķelsona.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.pasts.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2018_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,

LLKC Apgāda vadītāja       

Foto Galerija: