Jūs atrodaties šeit

Žurnāla “Latvijas Lopkopis” oktobra numurā

Lopkopība

Jau ilgāku laiku Eiropas politiķu runās dominē termins “Zaļais kurss”, saskaņā ar kuru radītas divas stratēģijas ES lauksaimniecībai – “No lauka līdz galdam” un Bioloģiskās daudzveidības stratēģija. Ko par ES politikas nostādnēm saka bioloģiskie lauksaimnieki un nozares eksperti, diskusijā skaidrojām ar Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) vadītāju Gustavu Norkārkli, kā arī LLKC ekspertēm – Ekonomikas nodaļas vadītāju Santu Pāvilu un Lopkopības nodaļas vadītāju Silviju Dreijeri.

Žurnāla oktobra numurā daudz prakstiski pielietojamas informācijas. Latvijas Lauksaimniecības universitātes veterinārmedicīnas doktore Ilga Šematoviča izanalizējusi Lauksaimniecības datu centra datus par mākslīgo apsēklošanu ganampulkos un norāda uz problēmāmām, kas būtu risināmas.

LLKC Lopkopības nodaļas konsultants-eksperts veterinārmedicīnā Dainis Arbidāns piedāvā iepazīties ar inovatīviem risinājumiem antibiotiku lietošanas ierobežošanā.

Gaļas liellopu audzētājiem būs lietderīgi iepazīties ar LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas padomiem, kādai jābūt dzīvnieka kondīcijai pirms kaušanas un kā to sasniegt. Turpat arī LLKC ekonomikas konsultanta Raivja Andersona padomi, kā celt gaļas liellopu saimniecību efektivitāti.

Aitkopjiem būs lietderīgi Latvijas Aitu audzētāju asociācijas (LAAA) ekspertes Dinas Avotiņas padomi aitu gatavošanai ziemai. Turpat arī apraksts no oktobrī notikušā LAAA pieredzes apmaiņas brauciena Vidzemē – īsumā par to, kā saimnieko SIA “Ringla plus” Naukšēnu novadā, “Jēru klubā” jeb saimniecībā “Ķeiķi” netālu no Mazsalacas un saimniecībā “Ozoli” Vaidavā.

Šoreiz arī pieredzes stāsts par kādu kazu saimniecību – Limbažu novada “Virbotnēm”, kur saimnieko Modra Puisīte. Viņas kazu ganāmpulks ir ap 100 dzīvnieku liels, un Modra nodarbojas arī ar kazu piena pārstrādi.

Cūkkopjiem piedāvājam LBLA pārstāvja Raivja Bahšteina rakstu par eksperimentiem cūkkopībā, kuros pierādījies, ka bioloģiski tās ir iespējams izaudzēt. Turpat raksts putnkopjiem – Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas skaidrojums, kas nosaka krāsu olu čaumalām.

Savukārt žurnāliste Dace Millere raksta par pirmajiem secinājumiem LLKC demonstrējumā “Latvijas siltasiņu zirgu šķirnes ķēvju salīdzinājums ģenētiskās efektivitātes uzlabošanai populācijā”.

Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, receptes un anekdotes.

Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2021_gads/

Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.

Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja 

Foto Galerija: