Jūs atrodaties šeit
Žurnāla “Latvijas Lopkopis” janvāra numurā
Par Lauku atbalsta dienesta šā gada darbiem, ES un valsts atbalsta iespējām lasiet intervijā ar Lauku atbalsta dienesta direktoru Ģirtu Krūmiņu: “Platību maksājumos salīdzinājumā ar 2019. gadu nekādu būtisku izmaiņu nav nedz atbalsta veidos, nedz summās, nedz nosacījumos. Bet šogad nav plānots izsludināt jaunu projektu pieņemšanas kārtu ieguldījumiem materiālajos aktīvos. Pērn pēdējā projektu pieņemšanas kārtā saņēmām ļoti daudz pieteikumu. Nerealizētajiem projektiem rezervētā naudas summa tiks piešķirta projektiem, kas tika iesniegti pēdējā kārtā, bet kuriem nepietika finansējuma.”
Kāda ir piensaimniecību ekonomika Somijā, vērtē LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons. Jāatzīmē, ka Somijas piena lopkopības saimniecības par saražoto pienu saņem par 15% vairāk, nekā ir vidējā piena cena pasaulē, savukārt pašnodrošinājums ir 128%.
Par to, kādi ir LLKC Lopkopības nodaļas organizētā “Skābbarības konkursa” rezultāti, informē nodaļas vadītāja un žurnāla nozaru redaktore Silvija Dreijere. Piena lopkopjiem iesakām LLKC lopkopības konsultantes Lailas Plītas rakstu par to, kāds ir optimālais pirmās atnešanās vecums telēm, bet Silvija Dreijere raksta par baktēriju biedu – pupu dezinfektantiem un to lietošanu.
Aitkopjiem iesakām LLKC Lopkopības nodaļas ekspertu sagatavotos rakstus gan par jaunaitu agro lecināšanu, gan par aitu klibuma galvenajiem iemesliem un to novēršanu. Turpat arī raksts par Latvijas Aitu audzētāju asociācijas un SIA “Mailīšu fabrika” īpašnieces Ineses Mailītes kopīgi uzsākto projektu aitu vilnas izmantošanai.
Cūkkopjiem noderēs Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektores Dzintras Lejnieces raksts par antibiotiku samazināšanas iespējām cūku ganāmpulkos. Putnkopjiem iesakām Latvijas Olu un putnu gaļas ražotāju asociācijas pārstāves Annas Ērlihas sagatavoto informāciju par putnu gripas draudiem.
Saimnieku pieredzes rubrikā šoreiz raksts par Ievu Galiņu, kura Madonas novada Mārcienas pagasta “Lejas Vāverēs” audzē Aberdinangus tīršķirnes liellopus un nesen saņēmusi arī PVD atzīšanu bioloģisko gaļas liellopu kautuvei un pārstrādes ceham.
Tiem, kam interesē ārvalstu pieredze, iesakām Lailas Plītas aprakstu par saimniekošanu Slovēnijas piena un gaļas liellopu saimniecībās.
Zirgkopības rubrikā šoreiz žurnālistes Daces Milleres saruna ar Annu Veidemani par decembrī izdoto “Latvijas šķirnes zirgu valsts ciltsgrāmatas” XXXII sējumu. Anna šo vērtīgo izdevumu sagatvojusi publicēšanai kopā ar Laini Orbidāni un Dzintru Puriņu.
Kā ierasts, žurnālā nozares ziņas no Latvijas un ārzemēm, labas veselības uzturēšanas padomi, saimnieku aptauja, recepte un anekdotes.
Atgādinām, ka žurnālu “Latvijas Lopkopis” iespējams abonēt VAS “Latvijas Pasts” pasta nodaļās visā Latvijā, abonēšanas indekss – 2044, pasūtīšanu iespējams veikt arī elektroniski “Latvijas Pasts” mājaslapas elektroniskās abonēšanas sadaļā: https://abone.lv/lv/latvijas_preses_izdevumi/zurnali/2044/2020_gads/
Žurnālu var iegādāties arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā Ozolniekos.
Iveta Tomsone,
LLKC Apgāda vadītāja