Jūs atrodaties šeit

Apgūst elektronisko pieteikšanos platībmaksājumiem

Pakalpojumi

Lai veicinātu finansējuma piesaisti saimnieciskās darbības attīstībai, Salas novadā notika seminārs par elektroniskās sistēmas izmantošanu, piesakoties platībmaksājumiem.

Seminārs Salas novada pašvaldībā notika 28. janvārī un tika rīkots sadarbībā ar LLKC Jēkabpils nodaļu. Tā tēma bija „Lauku atbalsta dienesta elektroniskās pieteikšanās sistēmas pakalpojumu izmantošana”.

Seminārā piedalījās lauksaimnieki no Krustpils, Viesītes, Jaunjelgavas, kā arī Viesītes un Salas novadiem, kuri paši vēlas platībmaksājumu pieteikumus iesniegt elektroniski.

Lauku atbalsta dienesta (LAD) speciālisti Anna Stiebriņa un Brigita Gaspare stāstīja par elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS), tās priekšrocībām un  aicināja lauksaimniekus pieteikties EPS, kā arī uzskatāmi demonstrēja tās lietošanu. Speciālistes aicināja apgūt prasmes praktiski pieteikt laukus platībmaksājumiem EPS sistēmā arī darbdienās Viduslatvijas Reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē.

Pirmais LAD e-pakalpojums tika izveidots 2008. gadā – Platību maksājumu pieteikums. Tika saņemti gandrīz 800 iesniegumi tieši EPS sistēmā, bet 2014. gadā bija vairāk nekā 11 tūkstoši iesniegumu. Šobrīd LAD nodrošina ne tikai LAD e-pakalpojumus, bet arī vairāku citu iestāžu: Lauksaimniecības datu centra, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras, Valsts augu aizsardzības dienesta pakalpojumus. EPS priekšrocības – nevajadzēs braukt nodot dokumentus uz Jēkabpili vai sūtīt pa pastu. Turklāt lauksaimnieks sistēmā var darboties sev izdevīgā laikā. Sistēma nekavējoties uzrāda nepareizi izpildītās darbības un neļauj kļūdīties. Var sekot līdzi, cik tālu administrēšanas ķēdē lauksaimnieka pieteikums nokļuvis, kad un cik daudz naudas pārskaitīts.

Kādas elektroniskās iespējas valsts piedāvā lauksaimniekiem, stāstīja Salas novada lauku attīstības konsultante. Praktiskās apmācības pie datoriem vadīja Salas novada datortīklu administrators, IT speciālists Aivars Savickis. Dalībnieku aptaujas anketās rakstītas labas atsauksmes: „Ļoti izsmeļošu informāciju pastāstīja LAD speciālistes! Paldies! Guvu iedvesmu darboties!”.

 

Ligita Kadžule,

LLKC Jēkabpils nodaļas Salas novada lauku attīstības konsultante

Foto Galerija: 

Pievienot komentāru