Jūs atrodaties šeit

Zināmi meikatona “Agritech 2023” laureāti!

Lauku attīstība

Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Tehniskajā fakultātē noslēdzās spraigais, 48 stundas ilgušais lauksaimniecības meikatons “Agritech 2023”, ko rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Sīvā desmit komandu konkurencē uzvaras laurus plūca Sanitas Rozenbergas komanda ar ideju par ābolu spiedpalieku izmantošanu jeb “Puzes āboli”, kas no minētajām izejvielām radīja gardu, ēdienos un dzērienos pievienojamu pulveri. Līdz ar uzvaru komanda ieguva 1500 eiro idejas tālākai attīstībai. Komandas dalībniece Krista Rozenberga uzsver – īstais darbs tagad tikai sāksies: “Šis bija labs grūdiens, kas parādīja, ka tas ir izdarāms, tas ir iespējams. Ieguvām apliecinājumu, ka mūsu vīzijai ir pieprasījums.”

Kaspars Žūriņš, žūrijas loceklis, LLKC valdes loceklis: “Šis gads tiešām pārsteidza ar dalībnieku praktisko pieeju. Bija komandas, kas labi sagatavojās pasākumam, veicot priekšdarbus. Tās meklē iespējas, skatās uz priekšu – kur likt izstrādāto rezultātu.”

500 eiro un 2. vietu ieguva Samuela Dzalba komanda, kas izstrādāja efektīvu un mūsdienīgu sistēmu meža apsaimniekošanai, ar kuras palīdzību ērti un ātri iespējams izmērīt un fiksēt koku mērus.

Savukārt 3. vieta un 300 eiro naudas balva nonāca pie Andra Jugāna komandas, kas izstrādāja ideju par labāko fermentēto drabiņu pielietošanas veidu – dažādu uzkodu ražošanu.

Atbalstot jaunos censoņus, LBTU pārstāve Ilze Beitāne pasniedza arī specbalvu universitātes aprīkojuma izmantošanai 500 eiro vērtībā. To saņēma Paulas Liepiņas komanda, kas izstrādāja vegāniskas pērlītes ar augstu proteīna saturu.

Mārtiņš Štāls, meikatona “Agritech 2023” mentors, uzņēmumu SIA “Crypto Quant Fund” un SIA “Cloud Enterprise Systems” vadītājs un līdzdibinātājs: “Katru dienu rodas kāda ideja, kuras realizēšanai nepieciešams stimuls. Meikatons lieliski pilda šo funkciju. Dalībnieks redz, ko spēj paveikt vien 48 stundās, kas liek domāt par to, cik tālu iespējams tikt gada laikā.”

48 stundu izaicinājums – radīt jaunus, dzīvotspējīgus, uz modernām tehnoloģijām, inovācijām balstītus projektus/produktus, prototipus, kas risina kādus no aktuālajiem jautājumiem lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, zivsaimniecībā vai pārtikas jomā, LBTU telpās aizsākās piektdienas pēcpusdienā un noslēdzās svētdienas vakarā.

 

Plašāka informācija:  Aiva Saulīte – Liniņa
Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla Sekretariāta projektu vadītāja
Kontakti: e-pasts – aiva.saulite@llkc.lv, tālr.: 26592103

Pasākumu organizē LLKC, Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla pasākumu ietvaros sadarbībā ar LBTU un Horizon projektu i2connect.

PielikumsIzmērs
1.vieta_.jpg2.25 MB
2.vieta_.jpg2.65 MB
3.vieta_.jpg2.85 MB
specbalva.jpg2.26 MB