Jūs atrodaties šeit

Tukumam sava Medusmaize

Lauku attīstība

Piedāvājot ne vien iegādāties vietējo ražotāju produkciju, bet nesteidzīgi baudīt arī kafijas tasi un apkaimes cepēju gatavotos gardumus, novembra sākumā Tukumā durvis vēris vietējo ražotāju veikals “Medusmaize”. Veikalu ar LLKC Tukuma biroja, biedrības “Tukuma klēts” un pašvaldības atbalstu atvēris uzņēmums SIA “Raktuves”.

Reinis Ziļevs, SIA “Raktuves” pārstāvis: “Esam pateicīgi par atbalstu kā pašvaldībai un biedrībai, tā LLKC. Prieks, ka gūstam aizvien lielāku popularitāti tukumnieku vidū.”

Jana Tramdaha, LLKC Tukuma biroja vadītāja: “Ar vietējiem ražotājiem jāstrādā pastāvīgi, mudinot darboties un iesaistīties kopīgos pasākumos. Tas veido savstarpēju uzticību un vēlmi sadarboties. Tieši tādēļ teju katru pirmdienu LLKC Tukuma birojā notiek mājražotāju tikšanās, kurās pārrunājam aktuālākos jautājumus.”

Mājražotāju biedrība “Tukuma klēts” dibināta 2015. gadā, apvienojot aptuveni 15 mājražotājus, kuri veikalam spēj nodrošināt sieru, gaļas kūpinājumus, bioloģiskos piena produktus, konditorejas izstrādājumus un vietējos dārzeņus. Lai paplašinātu produktu klāstu un pircēju iespējas izvēlēties, veikals “Medusmaize” tuvākajā nākotnē plāno uzsākt sadarbību arī ar citu novadu mājražotājiem. Veikalā būs pieejama arī bezglutēna produkcija.

Ginta Vēvere, biedrības “Tukuma klēts” vadītāja, LLKC Tukuma biroja uzņēmējdarbības konsultante: “Pirmais mājražotāju veikals “Klaips un kaste” Tukumā tika atvērts jau pērn. Diemžēl tas pastāvēja vien nepilnu pusgadu. Iemesls – pieredzes trūkums veikala vadīšanā. Atverot  “Medusmaizi”, kā mājražotāji un uzņēmēji, tā biedrība un LLKC ir pārliecināti, ka veikals darbosies veiksmīgāk un ilgāk, jo tas atvērts jaunā kvalitātē.”

Jāpiebilst, ka projekta “Radi Tukumam” ietvaros veikalam piesaistīts arī papildu finansējums cepšanas iekārtas un fotokameras iegādei. Iekārtā tapušos gardumus ikviens var novērtēt arī sociālajos tīklos, jo veikalam “Medusmaize” ir sava lapa facebook.com: https://www.facebook.com/Medusmaize-1531737353519488/?fref=ts

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

 

 

 

Foto Galerija: 

Pievienot komentāru