Jūs atrodaties šeit

Sākusies pieteikšanās konkursam “Laukiem būt!”

Lauku attīstība

 

Līdz 13. janvārim Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) birojos visā Latvijā gaida elektroniski iesniegtus biznesa plānus konkursam “Laukiem būt!”.

Noslēgušās mācības topošajiem uzņēmējiem “Tu vari vairāk!”, tādēļ to dalībnieki var startēt konkursā “Laukiem būt!”. Biznesa plānu pieņemšana sākta ar 12. decembri, un tos var iesniegt visi, kas izgājuši mācības šajā vai iepriekšējā gadā.

Konkurss noritēs divās kārtās, pirmajā – reģionālajā kārtā – dalībnieki konkurēs ar saviem un tuvējiem novadniekiem, savukārt otrajā – valsts mēroga kārtā sacentīsies ar 15 labākajiem no visas valsts.

Baiba Gulbe, projekta vadītāja: “Šogad īpaši priecīgi esam par diviem jauninājumiem. Pirmo reizi konkursa vēsturē tā dalībniekiem sava biznesa ideja būs ne tikai jāprezentē, bet arī jāiepazīstina konkursa žūrija ar idejas prototipu. Šogad turpinās arī veiksmīgi aizsāktā sadarbība ar finanšu institūciju “ALTUM”, kas pasākumu atbalsta ne vien mācību ietvaros, bet arī iesaistās konkursa žūrijā  un nominē savu simpātijas balvu.

Natālija Zakule, ALTUM Klientu vadības departamenta vadītāja: “Visa gada garumā, piedaloties LLKC jauno lauksaimnieku apmācībās, esam satikuši neskaitāmi daudz jauno uzņēmēju, kuriem deg acis par darbošanos un savas nākotnes veidošanu laukos. Šī jauno lauksaimnieku iniciatīva, gan biznesa aktivitātes veicināšana laukos kopumā ir vitāli svarīgi, lai mūsu reģioni attīstītos un plauktu. Tāpēc ALTUM, kas ar savu darbību veicina lauksaimniecības nozares attīstību, ir priecīga par iespēju kopīgiem spēkiem ar LLKC veicināt dzīvotspējīgu ideju rašanos un īstenošanos laukos.”

Konkursa kopējais balvu fonds ir 30 000 eiro. Finālistiem būs iespēja piesaistīt arī mentorus, kas palīdzēs biznesa attīstīšanā. Visas ideju prezentācijas vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā būs kā pieaicinātie un LLKC, tā “ALTUM” speciālisti.

Papildus biznesa plānam visiem dalībniekiem jāaizpilda konkursa pieteikuma anketa un jāiesūta CV. Pieteikuma anketu, konkursa nolikumu un atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem var iegūt, sazinoties ar savu LLKC konsultantu.

Kontaktus meklējiet šeit: http://laukutikls.lv/biroji/llkc.

Konkurss “Laukiem būt!” notiek jau piekto gadu. Kā ierasts, jaunie uzņēmēji savas biznesa idejas varēs iesniegt trīs kategorijās: uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē, uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē un lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana.

PielikumsIzmērs
lauku_konkursa_nolikums_2016.doc712.5 KB