Jūs atrodaties šeit

Sākušās mācības jauniešiem “Tu vari vairāk!”

Lauku attīstība

Lai palīdzētu lauku jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes un īstenot savas biznesa ieceres, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jau piekto gadu piedāvā iespēju piedalīties mācībās “Tu vari vairāk!”, kā arī  konkursā jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt!”.

Šogad apmācību un konkursa nolikumā ieviestas būtiskas izmaiņas nosakot, ka pasākumā var piedalīties arī jaunie uzņēmēji vecumā līdz 40 gadiem. Mācības “Tu vari vairāk!” aprīlī un maijā jau tiek organizētas Jēkabpilī, Madonā un Jelgavā. Pārējos novados tās plānotas vasarā un rudenī.

Baiba Bērziņa, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Arī šogad apmācības notiks trīs posmos – piecu dienu mācības, individuālas konsultācijas biznesa plāna izstrādei un iespēja piedalīties konkursā. Jaunums šoreiz būs iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz dažādiem uzņēmumiem un saimniecībām. Turklāt jaunieši, kuri nonāks konkursa “Laukiem būt!” finālā, tiks pie viņus interesējošās nozares mentora.”

Pērn konkursa vērtēšanā pirmo reizi piedalījās arī Attīstības finanšu institūcijas ALTUM eksperti. Šogad LLKC un ALTUM noslēguši sadarbības līgumu, kas paredz ALTUM finansiālu atbalstu konkursa dalībniekiem, kā arī konsultācijas un padomus efektīvai finanšu plānošanai.

Natālija Zakule, ALTUM Klientu vadības departamenta vadītāja: “Lauksaimniecības nozares attīstības veicināšana ir viens no virzieniem, uz ko savā darbībā fokusējas ALTUM. Mēs apzināmies, ka nozares attīstībai vitāli svarīga ir gan jauno lauksaimnieku aktivitāte reģionos, gan arī biznesa aktivitātes veicināšana laukos kopumā. Tāpēc mēs šogad ar prieku un lepnumu esam kļuvuši par LLKC partneri, lai kopīgiem spēkiem veicinātu dzīvotspējīgu ideju rašanos un īstenošanos laukos.”

Mācību noslēgumā jaunieši saņems sertifikātus un varēs iesniegt izstrādāto biznesa plānu konkursā “Laukiem būt!”, lai sacenstos par vērtīgām naudas balvām savu ideju realizācijai. Kopējais balvu fonds – 30 000 eiro. Arī šogad konkursam varēs iesniegt biznesa idejas trijās kategorijās – lauksaimniecības un nelauksaimniecības ideja, kā arī produkta pievienotās vērtības radīšana. Vienīgais nosacījums – idejas jārealizē vai jārada lauku teritorijā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 

 

Pievienot komentāru