Jūs atrodaties šeit

Saimniek, atbalsti skolēnu!

Lauku attīstība

Lai palīdzētu skolu jauniešiem gūt pirmo darba pieredzi un izpratni par lauku darbiem, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina atsaukties saimniekus, kuri vasaras brīvlaikā savā saimniecībā varētu uzņemt strādāt gribošus jauniešus.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Laukos ir ļoti daudz skolēnu, kuri vēlētos vasarā piepelnīties, kā arī daudz saimnieku, kuriem itin bieži trūkst tieši sezonas strādnieku. Savedot tos kopā, ieguvēji būs abi. Skolēni gūs rūdījumu praktiskā darbā, savukārt saimniekiem šī varētu būt iespēja rast nākotnes strādniekus, kā arī vairot lauksaimnieku prestižu kopumā.”

Izmantojot to, ka LLKC biroji atrodas visos Latvijas reģionos, ieinteresētos saimniekus un skolu jauniešus vecumā no 13 līdz 18 gadiem aicinām vērsties mūsu reģionālajos birojos, lai noskaidrotu, kuri saimnieki būtu gatavi nodarbināt skolēnus vasaras brīvlaikā.

Baiba Bērziņa, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Mūsu galvenā vēlme ir savest abas puses kopā vai nu tiešā ceļā, vai, piedāvājot reģistrēties Nodarbinātības Valsts aģentūrā (NVA), tādējādi saņemot 50% līdzfinansējumu no valsts skolēna atalgojumam. Šādi ceram izglītot skolēnus par darba iespējām laukos un ļaut pašiem nopelnīt, papildinot arī savas ģimenes budžetu.”

Atbilstoši likumdošanai skolēnus vecumā no 13–14 gadiem var nodarbināt četras stundas dienā, 20 stundas nedēļā, savukārt vecumā no 15–18 gadiem 7 stundas dienā, 35 stundas nedēļā. Jaunākajiem skolēniem tiek maksāts pēc padarītā, savukārt vecākajiem skolēniem, nodarbinot uz pilnu slodzi, obligāti ir jāmaksā valstī noteiktā minimālā mēnešalga.

Ja saimniekam ir vēlme nodarbināt jaunieti “pa tiešo”, aicinām atsūtīt uz LLKC saimniecības kontaktinformāciju un darbības jomu, kurā potenciālais darbinieks tiks nodarbināts. Šādā gadījumā LLKC abus savedīs kopā.

Savukārt, ja saimnieks vēlas nodarbināt jaunieti ar NVA starpniecību un saņemt papildus finansējumu no valsts darbinieka algai, lūgums saimniecības kontaktinformāciju atsūtīt LLKC, kur to ievietosim kopīgā sarakstā, ar kura starpniecību informēsim skolēnus par darba iespējām. Izvēloties šo variantu, saimniekam jādodas uz tuvāko NVA filiāli un jāreģistrē savs uzņēmums programmā „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.

 

Plašāka informācija: baiba.berzina@llkc.lv vai zvanot 27811676.

 

Infomāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru