Jūs atrodaties šeit

Novadu garšas festivāls Rīgā – jau šonedēļ!

Lauku attīstība

Vairāk nekā 100 mājražotāju un mazo ražotāju gardumi no visas Latvijas, pavāru meistarklases un konkursi, aizrautīgu lektoru un viesu piepildīta konference “Liec pārtikas grozā vietējo!”, kā arī reģionos notikušā konkursa “Tautas garša” uzvarētāju apbalvošana. Tas viss 27. un 28. septembrī iezīmēs grandiozu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā pasākuma “Novada garša” šī gada noslēgumu.

Pasākums notiks jaunajā kultūras un izklaides centrā Hanzas perons, Hanzas ielā 16 a, Rīgā.

Divu dienu garšas festivālu 27.09. ievadīs konference “Liec pārtikas grozā vietējo!”. Tās uzmanības centrā – vietējās pārtikas produktu ražotāji, viņu vēlme un spēja nodrošināt vietējo pārtiku pašvaldību iestāžu, piemēram, skolu ēdināšanā. Diskusijās analizēs skolu ēdinātāju un pašvaldību pieredzi sadarbībā ar vietējās pārtikas produktu piegādātājiem. Tāpat centīsimies saprast, ko tirgus un patērētājs kopumā pašlaik izvēlas, – vai vietējā produkta pieejamība ir vai nav būtiska.

Savukārt 28.09. jau no pulksten 11.00 ikviens aicināts klātienē pieredzēt un izbaudīt visu Latvijas novadu ražotāju piedāvājumu, ieklausoties arī šo novadu mūziķos  – Zemgali pārstāvēs folkloras kopa “Tarkšķi”, Kurzemi – “Maģie suiti”, Latgali – etnomūziķis Ēriks Zeps. Būs arī jau iemīļoti dziesminieki – Kārlis Kazāks, Tomass Kleins un Mārtiņš Ruskis, kā arī postfolkloras grupa “Rikši”.

Paralēli degustācijām, meistarklasēm un pavāru šoviem mazie apmeklētāji varēs darboties īpašā bērnu stūrītī, kur atraktīvās spēlēs iepazīs laukus un varēs sasveicināties arī ar īstiem trusīšiem. Pasākuma tiešraidi no notikuma vietas visas dienas garumā nodrošinās Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” “Kartupeļu lauka radio”.

Dienas izskaņā, ap pulksten 17.00, paredzēta arī labdarības izsole, kurā varēs iegūt garšas kārpiņām, prāta labsajūtai un gara možumam tīkamas balvas. Izsoles gaitā iegūtos līdzekļus plānots ziedot iniciatīvas “Lielas rūpes par mazajiem” labajiem darbiem, rūpējoties par mazuļiem no valsts aprūpes iestādēm, kuri Bērnu slimnīcā uzturas vieni.

Plašāka informācija par Novada garšas noslēguma pasākumu: www.novadagarsa.lv, kā arī Facebook: https://www.facebook.com/NovadaGarsa/ un Instagram @novadagarsa.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja