Jūs atrodaties šeit

Noslēgusies pieteikšanās jauniešu konkursam “Laukiem būt!”

Lauku attīstība

Rudens ir bagātīgs ražas laiks ne tikai dabā, bet arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā. Šovasar jau piekto reizi tika izsludināts jauniešu uzņēmējdarbības konkurss “Laukiem būt!”, un septembrī noslēdzās biznesa ideju pieteikumu iesniegšana.

Kopā šogad esam saņēmuši 50 biznesa plānus no visas Latvijas, kas tika iesniegti trīs kategorijās:

1) Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē;

2) Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē;

3) Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana.

 

Visaktīvāk darbi tika iesniegti vidus reģionā  (Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Jēkabpils, Aizkraukles un Pierīgas jaunieši), un, līdzīgi kā citus gadus, vispopulārākā un idejām bagātākā konkursa kategorija ir “Nelauksaimniecības idejas”.

 

Šis gads izceļas ar vairākiem talantīgiem jauniešiem, kuri vēlas sākt savu uzņēmējdarbību ar amatniecību saistītās jomās – gan darinot interjera un dizaina priekšmetus no koka, gan adot, šujot un aužot skaistus tekstilizstrādājumus. Tāpat vairāki jaunieši nolēmuši pievērsties tūrisma biznesam, gan labiekārtojot jau esošus objektus, gan iekārtojot aktīvās atpūtas vietas sev pieejamā teritorijā, gan vienkārši papildinot savas zemnieku saimniecības darbību, piesaistot tai lauku tūristu interesi. Vislielāko prieku sagādā biznesa plāni, kuros jaunieši plāno laukos uzsākt darboties jomās, kas līdz šim vairāk asociējās ar pilsētu – sniegt mārketinga un reklāmas pakalpojumus, veidot foto studijas, piedāvāt dizainera pakalpojumus. Protams, visiem darbiem pa vidu ir arī labas idejas lauksaimniecībā, tai skaitā gan ķiploku audzēšana, gan trifeļu audzēšana, gan paipalu un trušu audzēšana. Šogad esam saņēmuši arī darbu zivsaimniecības nozarē – karpu mazuļu audzēšana āra dīķos.

Šīs un vēl daudz citas idejas šobrīd vērtē reģionālās komisijas un oktobrī  veiksmīgākie jaunieši aizstāv savas idejas pirmajā konkursa kārtā – četros Latvijas reģionos.

Pēc veiksmīgas pirmās kārtas pārvarēšanas 11 jaunieši tiks izvirzīti uz konkursa otro  kārtu, kuras laikā labākie biznesa plāni no visas Latvijas cīnīsies par naudas balvām savas idejas īstenošanai.

 

Baiba Bērziņa,

LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja

Pievienot komentāru