Jūs atrodaties šeit

Noskaidroti “Laukiem būt!” finālisti

Lauku attīstība

Konkursa “Laukiem būt!” pusfinālā noskaidrotas 16 labākās jauniešu idejas no kopumā iesniegtajām 52 – lauksaimnieciskajā, nelauksaimnieciskajā un pārstrādes kategorijā. Kategorijā “Lauksaimniecība” konkursa “Laukiem būt!” finālā iekļuva: Linda Viļumsone no Limbažiem ar ideju par ziedu audzēšanu; Laura Keiša no Cēsīm ar projektu “Vistas uz nomu”; Sintija Elste no Cēsīm ar ideju par mikrodārzeņu un ēdamu puķu audzēšanu restorāniem; Guntis Mežals no Balviem ar ideju par bišu saimju pavairošanu un biškopības produktu ražošanu.

Kategorija “Nelauksaimniecība” šogad sadalīta divās daļās:

pakalpojumu sniegšana: Annija Jace no Madonas ar foto pakalpojumu sniegšanu, Artūrs Dumbris no Tukuma ar ideju par radošās mūzikas darbnīcas izveidi, Ilva Lejiņa no Aizkraukles ar ideju par māksliniecisku apstrādi sietspiedes tehnikā, kā arī Linda Pastare no Ludzas ar ideju veidot “LaserTag” spēli Latgalē.

ražošana: Aija Zīmele no Preiļiem vēlas šūt attīstošās rotaļlietas ar stāstu, Alise Krūmiņa no Talsiem piedāvā ūdenssporta apģērbu līniju “Soncho Poncho”, Ilze Pečule no Talsiem – bērnu maskas/kostīmus ar nomas iespēju, Mairita Elksne – kapu dizaina priekšmetus.

Kategorijā “Pāstrāde” finālam izvirzīti: Ieva Knupke no Kuldīgas ar ideju pilnveidot jau esošo gaļas pārstrādi, Anna Kricka no Kuldīgas ar ideju par ogu, augļu, dārzeņu konservu ražošanu, Marika Redoviča no Liepājas ar zāļu tēju ērtā iepakojumā, Velga Sarmule no Rēzeknes ar mājās ražotiem saldumiem zem zīmola “Cukurella”.

“Lauku jauniešiem biznesa idejas aizvien ir, liela daļa no tām – tiešām praktiski īstenojamas. Tiesa gan, jaunieši aizvien neizprot, ka nauda, kas saņemta par pārdoto produktu vai pakalpojumu, vēl nav viņu peļņa,” atzīst ALTUM Vidzemes reģiona pārstāve Olita Untāle.

“Ja esi jauns, tev jābūt ambīcijām skatīties tālāk par savu saimniecību. Arī tad, ja esi nolēmis būt tikai labākais savā pilsētā – tam jāpieiet radoši un ar izdomu. Šādas domāšanas jauniešiem pietrūkst,” norāda graudaugu pārslu “Milzu” saimnieks Enno Ence.

Konkursa fināls paredzēts marta beigās, kad jaunieši cīnīsies par kopējo balvu fondu 20 000 eiro.

Plašāka informācija: Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja, 63050220.

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja