Jūs atrodaties šeit

Noskaidroti konkursa “Šodien laukos” uzvarētāji

Lauku attīstība

Par Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā konkursa “Šodien laukos” uzvarētājiem skolu grupā kļuvusi Nīkrāces pamatskolas 8. klase, bet individuālo dalībnieku grupā – Arta Alksne no Saldus novada Nīgrandes.

Pieci labākie individuāli startējušie konkursanti balvā saņems planšetdatorus. Savukārt pirmo vietu ieguvusī klase balvā saņems 1000 eiro vērtu, LLKC organizētu klases ekskursiju, kurā varēs doties decembra sākumā.

Baiba Gulbe, konkursa “Šodien laukos” vadītāja: “Jau tagad uzvarētājklase mums teica, ka ļoti gribētu uz Līvu akvaparku, lāzerpeintbolu un kartingiem. Tomēr mēs vedīsim arī uz saimniecībām un kādu uzņēmumu, lai turpinātu lauku tēmas izpēti”.

Konkursu “Šodien laukos” LLKC izsludināja gada sākumā – februārī. Deviņu mēnešu garumā konkursa dalībniekiem bija jāpiedalās deviņu dažādu uzdevumu veikšanā, aktīvi sadarbojoties ar klasesbiedriem un ģimeni, lai izpētītu visdažādākās tēmas. Skolēni tikās ar laukos strādājošiem uzņēmējiem, atklājot profesijas, kas noderīgas lauku darbos. Izstrādāja interesantus maršrutus piedzīvojumiem dabā, iepazīstot Latvijas ūdeņu un mežu bagātības. Konkursa laikā tapušas arī neskaitāmas fotogrāfijas, zīmējumi, radoši sacerējumi un daudz kas cits.

B. Gulbe: “Ar katru mēnesi skolēnu darbi kļuva arvien labāki, bet vērtēšana – sarežģītāka. Patiess prieks par uzvarētājiem un zināmas skumjas par tiem, kam šoreiz nepaveicās. Tomēr ir kāda priecīga ziņa – konkurss notiks arī nākamgad! Tā rīkošanā ņemsim vērā dalībnieku ieteikumus un izaicināsim skolēnus no jauna!”

Kopumā “Šodien laukos” bija pārstāvētas 47 skolas un 32 individuāli dalībnieki no visas Latvijas. Konkursā varēja piedalīties 12 līdz 16 gadus veci jaunieši, kuri mācās 6.–9. klasē, kā individuāli, tā kopā ar klasi vai interešu izglītības kolektīvu.

 

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

PielikumsIzmērs
individuali_uzvaretaji.pdf4.86 MB
uzvaretajklases.pdf7.22 MB

Pievienot komentāru