Jūs atrodaties šeit

Meklē Latvijas labākos lauksaimniekus

Lauku attīstība

Izsludināta pieteikšanās konkursam „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2015”, kas dos iespēju pārstāvēt Latviju starp citām Baltijas jūras reģiona valstīm un pretendēt uz naudas balvu 10 000 eiro.

Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru aicina lauksaimniekus aktīvi piedalīties konkursā „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2015”.

„Balva, kas izveidota 2009. gadā, ir paredzēta, lai iedvesmotu lauksaimniekus aktīvi iesaistīties cīņā ar Baltijas jūras eitrofikāciju. Aicinām ikvienu, kurš savā saimniecībā īsteno praksi, kas samazina vides piesārņojumu, aizpildīt konkursa pieteikuma veidlapu un dalīties ar savu pieredzi,” uzsver Jānis Rozītis, Pasaules Dabas Fonda direktors.

Pagājušogad starp deviņu valstu finālistiem tieši Latvijas saimniecība „Mežacīruļi” tika atzīta par labāko. Vijas un Jura Cīruļu „Mežacīruļos” izvēlēts daudznozaru ražošanas princips, ražojot pienu, audzējot kviešus, rapsi, zālājus, pupas un kukurūzu. Izmantojot ārvalstu pieredzi, lauksaimniecības uzņēmums paplašināts ar enerģijas ražošanas posmu – biogāzi, elektrību un siltumu. Tālāk siltuma izmantošanai izveidots siltumnīcu komplekss. Šobrīd saimniecībā izveidota arī pirmā mitrzeme – demonstrējumu objekts Latvijā.

„Jau iepriekš esmu ieguvis atsevišķus apbalvojumus, bet šis ir īpašs starptautiskā nozīmīguma dēļ. Tas iedvesmo un sniedz vēl lielāku pārliecību par to, ko daru,” stāsta Juris Cīrulis – pagājušā gada laureāts.

Lai piedalītos konkursā, pretendentiem ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas lejupielādējama Pasaules Dabas Fonda mājaslapā www.pdf.lv un jāatsūta tā Pasaules Dabas Fondam elektroniski uz e-pastu info@pdf.lv vai pa pastu (pasta zīmogs: 17.aprīlis). Pieteikuma anketas jāiesniedz līdz 2015. gada 17. aprīlim.

Par konkursu

Konkurss „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”  tiek organizēts jau sesto gadu. Tas izceļ labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, kas samazina Baltijas jūras eitrofikāciju jeb aizaugšanu, kā arī sniedz pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus praktiskos piemērus.

Konkurss ir starptautisks un tiek rīkots visās Baltijas jūras piekrastes valstīs. Konkursa gaitā katrā no deviņām valstīm tiek izvirzīts finālists, kurš saņem titulu un naudas balvu 1000 eiro apmērā. Katras valsts uzvarētājs pārstāv valsti reģionālā līmenī un pretendē uz naudas balvu 10 000 eiro apmērā un titulu „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti Pasaules Dabas Fonda un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra mājaslapās un ar uzvarētājiem konkursa organizētāji sazināsies personīgi.

Par Pasaules Dabas Fondu

Pasaules Dabas Fonda mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, kā arī dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu. Ikviens var iesaistīties Pasaules Dabas Fonda darbā, kļūstot par atbalstītāju vai brīvprātīgo.

Plašāka informācija:

Ingus Purgalis,

Pasaules Dabas Fonda Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītājs

Tālr. 67505640, mob. 26358477

E-pasts: ipurgalis@pdf.lv

Elza Seržante,

Pasaules Dabas Fonda sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 67505640, mob. 29694809

E-pasts: eserzante@pdf.lv

Pievienot komentāru