Jūs atrodaties šeit

LLKC sāk pieņemt pieteikumus GLOBALG.A.P. sertifikācijai

Lauku attīstība

 Jau vairāk nekā 200 000 ražotāju visā pasaulē izmanto starptautisko sertifikātu GLOBALG.A.P., kas apliecina drošas un nekaitīgas pārtikas ražošanu. Nu šī sertifikāta saņemšanai var pieteikties arī interesenti no mūsu valsts, jo Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) jau apmācījis pirmos 13 konsultantus, kuri varēs veikt sertifikāciju saimniecībās.

Starptautiskajai sertifikācijas sistēmai LLKC pievienojās šī gada pavasarī, noslēdzot sadarbības līgumu ar GLOBALG.A.P.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Mēs vēlamies radīt stimulu lauksaimniekiem Latvijā, pārņemt drošas un ilgtspējīgas pārtikas sistēmas praksi, lai padarītu Latviju par labāku vietu, kur dzīvot mūsu bērniem un mums pašiem. Šis sertifikāts palīdzēs apmierināt patērētāju vēlmi pārzināt pārtikas produktu izejvielu izcelsmi un saņemt apliecinājumu tam, ka tie ražoti ar pietiekamu rūpību un atbildību, kā arī nodrošinās pārtikas izsekojamību visos tās aprites posmos.”

LLKC mērķis, iekļaujoties GLOBALG.A.P., ir izveidot tādu LLKC speciālistu komandu, kura būtu spējīga vietējās produkcijas audzētājiem palīdzēt sagatavoties iekļūšanai starptautiskajā kvalitātes shēmā. Vienlaikus komandas uzdevums, piesaistot jaunus kandidātus sertifikāta iegūšanai, būs vietējās produkcijas noieta veicināšana, palīdzot vietējās produkcijas audzētājiem sekmīgāk startēt zaļajā publiskajā iepirkumā.

Plašāka informācija: Edīte Strazdiņa, GLOBALG.A.P. pārstāve Latvijā, Krievijā, Vidusāzijā, mob. tālr. 29155836;  e-pasts: strazdina@globalgap.org.  

Pieteikšanās GLOBALG.A.P. sertifikācijai: raivis.maksis@llkc.lv.

Uzziņa:

  • GG sertifikātu var saņemt augkopības un lopkopības produkcijas ražotāji, gatavās produkcijas uzglabāšanas noliktavas, mazumtirgotāji un izplatītāji, akvakultūras saimniecības;
  • Pašlaik GG apvieno vairāk nekā 440 biedrus;
  • GG sertifikātu saņēmuši vairāk nekā 200 000 ražotāji 135 pasaules valstīs;
  • Sertificēt iespējams vairāk nekā 600 produktus.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja