Jūs atrodaties šeit

Konkurss “Šodien laukos” saliedē dažādas paaudzes

Lauku attīstība

Jau pēc mēneša kļūs zināmi uzvarētāji Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) gada garumā rīkotajā konkursā “Šodien laukos”, kura uzdevums ir iepazīstināt skolēnus ar Latvijas laukiem, mežiem un ūdens pasauli, liekot aktīvi līdzdarboties to izpētē.

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas konkursa “Šodien laukos” vadītāja: “Konkursā dalību pieteikuši 482 skolēni, 32 no tiem individuāli un 450, startējot 47 komandās. Pašlaik palikuši izturīgākie, un par galvenajām balvām cīnās 8 individuālie dalībnieki un 12 skolas. Galvenajā balvā individuālie dalībnieki saņems planšetdatorus, bet skola – ekskursiju 1000 eiro vērtībā!”

Lai gan konkurss ar deviņiem dažādiem uzdevumiem tiek rīkots pirmo reizi, kopumā iesūtīti vairāk nekā 100 darbi par dažādām tēmām – “Pa pēdām”, “Profesijas”, “Augi”, “Piedzīvojumi dabā”, “Kā laukus redzi tu?”, “Vai tu esi zinītis vai nezinītis?”, “Kas burciņai vēderā?”, “Atklāj stāstnieka talantu”.

Šajos tematiskajos konkursos pārbaudīta kā skolēnu prasme minēt krustvārdu mīklas, meklēt mežā dzīvnieku pēdas, intervēt dažādu profesiju pārstāvjus, tā sastādīt pārgājiena maršrutus, audzēt dažādus augus, dārzeņus, augļus un kociņus. Pārbaudītas arī viņu kulinārās prasmes ziemas krājumu gatavošanā, sava novada izpētē. Bijuši arī dažādi mini konkursi ar uzdevumu atpazīt tehniku, augus, sēnes, minot mīklas un izspēlējot spēles. Konkursa dalībnieki tikušies ar biškopjiem, dārzkopjiem, ciemojušies pie dažādiem sava novada profesionāļiem un –  pat devušies zvejā, lai iepazītu zvejnieka profesiju!

Nīkrāces pamatskolas komanda (citāts no vēstules):  “Esam ļoti gandarīti par šo interesanto konkursu, jo izdevies uzzināt daudz jauna un satikt interesantus cilvēkus, kuri devuši mums daudz dzīves gudrību. Mēs ar nepacietību gaidām jaunos uzdevumus. Konkursam noslēdzoties, mums kaut kas pietrūks. Mēs esam cits citu vairāk iepazinuši dažādās situācijās, pateicoties Jums.”

Sadarbībā ar LLKC speciālistiem, LLU pasniedzējiem, aktīvās atpūtas veikalu “Gandrs” un Latvijas Mazpulcēniem gada garumā sagatavoti arī dažādi izglītojoši video.

B. Gulbe: “Ir prieks redzēt, ka gada laikā konkursa uzdevumi saliedējuši kā klašu kolektīvus, tā ģimenes, jo skolēni iesūtāmos darbiņos uzcītīgi veidojuši kopā ar mammām, tētiem un omītēm – to mēs itin bieži redzam bērnu iesūtītajos foto”.

Konkursa norisei var sekot arī speciāli izveidotos sociālo tīklu kontos: https://www.facebook.com/sodienlaukos/, http://www.draugiem.lv/sodienlaukos/

 

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

 

Pievienot komentāru