Jūs atrodaties šeit

Konkursa “Šodien laukos” uzvarētāji izbauda balvu

Lauku attīstība

Pozitīviem iespaidiem pārbagāta aizvadītā nedēļas nogale bija Nīkrāces 8. klases skolēniem, kuri izbaudīja konkursā “Šodien laukos” godam nopelnīto balvu – klases ekskursiju 1000 eiro vērtībā, ko apmaksāja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). 

Piektdienas rīts skolēniem iesākās ļoti agri, jo, lai paspētu apmeklēt visas kārotās vietas, ekskursija sākās jau pulksten 7 no rīta. Uzvarot konkursā, skolēni varēja izvēlēties trīs objektus, kurp doties. Visa klase lēma par labu akvaparkam, izbraucieniem ar kartingiem un aktīvai lāzerpeintbola spēlei.

LLKC šīs aktivitātes papildināja arī ar divu saimniecību apmeklējumu, skolēnus aizvedot uz z/s “Joži” Jaunpils novadā, kas ir viena no lielākajām Latvijas graudkopības saimniecībām, kā arī uz z/s “Līcīši” Ozolnieku novadā, kas nodarbojas ar kazkopību.

Visas dienas garumā no skolēnu sejām nenozuda smaids. Tie vienlīdz priecājās kā par izvēlētajām izklaidēm, tā par saimniecībās redzēto un dzirdēto. Z/s “Joži” skolēni iepazinās ar jaunāko tehniku un to, kā viens cilvēks ar datora palīdzību vada visu kaltes darbu. Saimniecību laipni izrādīja tās īpašnieks Gunvaldis Sproģis, kurš skolēnus izglītoja arī ar interesantiem faktiem par lauksaimniecību, tajā izmantotajām ķīmiskajām vielām, kā arī inženiertehnisko darbu un elektroniku, kas mūsdienās ir neatņemama lielo saimniecību sastāvdaļa. Bērni bija patiesi ieinteresēti un atzina, ka šeit sabrukuši stereotipi par lauksaimniecību kā netīru, dubļainu un vecas tehnikas pārpilnu nozari. Saimniecība bija tik moderna, ka pat skolotājas bija gatavas stāties rindā uz nākotnes vakancēm!

Savukārt z/s “Līcīši” skolēni pētīja, kā audzē kazas, kā notiek kazas piena pārstrāde. Protams, degustēja arī kazas sieru.

Dienas izskaņā klases audzinātāja Mārīte Vanaga, kura ar bērniem bija kopā gan visu konkursa norises laiku, gan ekskursijā, izteicās: “Zemnieku saimniecībās bija ļoti interesanti, tiešām uzzinājām daudz jauna. Arī atrakcijas bija vienreizējas, bērni ir sajūsmā.”

 Ekskursiju lūdzām novērtēt arī bērniem, kuri vienbalsīgi dienas laikā piedzīvoto novērtēja kā lielisku pieredzi. Un vakarā atvadījās ar skaļu “PALDIES”!

Atgādināsim, ka pirmais konkursa “Šodien laukos” gads noslēdzās novembra izskaņā. Par  galveno balvu – klases ekskursiju 1000 eiro vērtībā – visa gada garumā sacentās 47 skolas.

Mums ir patiess prieks, ka šajā pirmssvētku laikā izdevās iepriecināt konkursa uzvarētāju klasi, jo šie bērni tiešām cītīgi bija strādājuši visa gada garumā.

Ar nepacietību gaidām, kad varēsim uzsākt konkursa otro gadu un pārsteigt jaunos konkursa dalībniekus ar jauniem uzdevumiem, un, protams, balvām!

 

 

Informāciju sagatavoja

Baiba Gulbe,

LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja

 

Foto Galerija: