Jūs atrodaties šeit

Konkursā “Šodien laukos” uzvar Nautrēnu mazpulks!

Lauku attīstība

Rēzeknes novada Nautrēnu mazpulks klašu grupā un Ieva Apšiniece no Preiļu puses individuālajā vērtējumā kļuvuši par šī gada Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā konkursa skolu jauniešiem “Šodien laukos” uzvarētājiem.

Otro vietu kategorijā “Klases un kolektīvu grupa” ieņēma Zasas vidusskola no Jēkabpils novada, bet trešo – Kuldīgas novada Turlavas pamatskola.

Individuāli startējušo skolēnu grupā otrā vieta Elīnai Rozēnai no Jelgavas, bet trešā – Sandai Augustovai no Ciblas.

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Jau ierasti aktīvāki bijuši Latvijas tālāko reģionu skolēni. Šī gada raksturīgā iezīme – uzvarētājus varējām noskaidrot vien pašā konkursa noslēgumā, jo punktu atšķirības bija ļoti minimālas visa gada garumā. Esam priecīgi, ka šoreiz daudz vairāk dalībnieku godam izturēja visu – no aprīļa līdz septembrim ilgušo konkursu ar sešiem lieliem uzdevumiem lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā!”

Konkursa fināls notika Tērvetes dabas parkā un uz to bija sabraukuši jaunieši no teju visas Latvijas – pavisam 159 skolēni un viņu pedagogi. Kopumā konkursā šogad piedalījās 350 dalībnieki – 32 individuālie dalībnieki, 27 klases, kā arī 27 skolotājas.

Balvu fonds nemainīgi priecējošs – uzvarējusī klase balvā iegūst ekskursiju 1000 eiro vērtībā, savukārt 2. un 3. vietas ieguvēji saņem veicināšanas balvu 100 eiro vērtībā katram. Individuālie konkursa dalībnieki dāvanā saņems planšeti.

Atgādināsim, ka 2018. gada konkursā galveno balvu saņēma Priekuļu vidusskolas 8. a klase, bet individuālajā vērtējumā – Malienas skolniece Evelīna Āboliņa.

Plašāka informācija: Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja, elina.ozola@llkc.lv.

 

Konkurss “Šodien laukos” tiek rīkots ar LR Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu. Konkursa un sociālo tīklu akcijas mērķis ir informēt, izglītot un izklaidēt skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Foto Galerija: