Jūs atrodaties šeit

Konference iedvesmo jauniešus uzņēmējdarbībai laukos

Lauku attīstība

Kā jaunietim saimniekot laukos? Uz šo jautājumu atbildes sniedza šonedēļ Valsts Lauku tīkla un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) sadarbībā ar Zviedrijas uzņēmējdarbības organizāciju „Coompanion Kalmar” rīkotā konference „Jauniešu uzņēmējdarbība”.

Konferencē, kurā piedalījās ap 100 jauniešu no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Somijas un Zviedrijas, bija iespējams noklausīties gan labus padomus savas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai, gan iepazīties ar praktiskiem uzņēmējdarbības piemēram Latvijā. Labos piemērus konferences pirmajā dienā, kas bija veltīta izbraukumiem uz saimniecībām, rādīja Engures novada „Saules Cepļa” īpašniece un keramiķe Madara Bartkeviča, Tukuma novada z/s „Vītoliņi” saimniece Baiba Andersone, kā arī Engures novada piekrastes zvejas, zivju apstrādes un tūrisma saimniecības IK „Oskars Celkarts” saimniece Iveta Celkarte.  

"Saules Cepļa" saimniece stāsta jauniešiem par savu īpašo māla trauku darināšanas metodi - trauki netiek virpoti, tos savij no māla "desiņām" un pēc tam apstrādā ar sudraba karotēm

Z/s "Vītoliņi" saimniece Baiba Andersone aicināja jauniešu konferences dalībniekus izmēģināt jāšanas prasmes

 

Praktiskus padomus un iedvesmojošu pieredzi konferences dalībnieki uzzināja otrajā dienā, ko atklāja Zemkopības ministrijas valsts sekretāres vientieks Aivars Lapiņš un LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Jauniešu konferences dalībniekus uzrunā Zemkopības ministrijas valsts sekretāres vietnieks Aivars Lapiņš

Kas jauniešiem nepieciešams, lai varētu turpināt dzīvot un saimniekot laukos, konferencē zināja teikt LLKC Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis

Jaunieši atzinīgi novērtēja z/s „Dangas” īpašnieka Pētera Dimanta prezentāciju, kurā uzņēmējs dalījās ne tikai ar savu saimniekošanas pieredzi, bet deva arī noderīgus padomus, uzsverot – labus rezultātus uzņēmējdarbībā var sasniegt ar aizrautību, prieku darīt un sevis piespiešanu sasniegt noliktos mērķus. Savukārt „Jauno uzņēmēju centra” konsultants Jānis Straumēns izklāstīja, kā no idejas nokļūt līdz pelnošam uzņēmumam. Ar prezentācijām par to, kā veicies ar savu ideju īstenošanu un attīstīšanu, konferencē uzstājās arī SIA „Grand –M” vadītāja Madara Bobkova, kura uzsākusi savu banketu organizēšanas un izbraukuma ēdināšanas biznesu, Māris Jurčs, kurš nodarbojas ar kokamatniecību, un citi.

Konferences dalībniekiem bija iespējas noskaidrot arī atbalsta veidus jauniešu uzņēmējdarbībai kaimiņvalstīs, kā arī izmantot laiku savstarpējiem kontaktiem un diskusijām.

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Tomsone,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Iveta.tomsone@llkc.lv

Foto: I. Tomsone

Pievienot komentāru