Jūs atrodaties šeit

Jauniešu uzņēmējdarbības konkursa „Laukiem būt!” noslēgums 7.novembrī

Lauku attīstība

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC), Ozolniekos, Rīgas ielā 34, ceturtdien, 7.novembrī plkst.11.00 notiks Valsts lauku tīkla pasākuma "Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai" konkursa "Laukiem būt!" dalībnieku projektu izvērtēšana un uzvarētāju paziņošana. 

Jauniešu uzņēmējdarbības veicināšanas konkursu „Laukiem būt!” LLKC rīko otro gadu pēc kārtas un tā mērķis ir, sniedzot praktisku palīdzību, mudināt lauku jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem iesaistīties lauku uzņēmējdarbībā un sabiedriskajā dzīvē.

Konkursa finālam izvirzīti 15 dalībnieki, kuri ceturtdien prezentēs savas biznesa idejas. Pēc tam konkursa vērtēšanas komisija sniegs atzinumu par labākajiem projektiem un paziņos uzvarētājus, kam piešķirs naudas balvas savu biznesa ideju īstenošanai. Kopējais balvu fonds ir 15 tūkstoši latu.

Konkursa darbus vērtēs pārstāvji no LLKC, „Hipotēku un zemes bankas”, bankas „Citadele” un Latvijas Pašvaldību savienības.

Atgādināsim, ka pasākums „Laukiem būt!” sākās jau pavasarī ar informatīvajām dienām, kurās jaunieši 15 Latvijas reģionos tika iepazīstināti ar pasākuma norisi. Jaunieši, kuri ieinteresējās par šo pasākumu un vēlējas savas idejas īstenot, piedalījās mācībās, kurās apguva ideju definēšanu, uzņēmējdarbības un grāmatvedības pamatus, biznesa plānu un projektu būtību, to sastāvdaļas, kā arī mācījās izstrādāt savus biznesa plānus vai projekta pieteikumus. Pasākumā kopumā piedalījās 321 jaunietis, bet sertifikātu par mācību pabeigšanu saņēma 200 jaunieši.

Konkursā iesniegtos biznesa plānus 1. kārtā izvērtēja reģionālās vērtēšanas komisijas, atlasot 3 labākos darbus katrā reģionā, ko nodeva tālākai vērtēšanai Pasākuma vērtēšanas komisijai.      Izvērtējot iesniegtos darbus (no reģioniem tika saņemti 42 darbi), Pasākuma vērtēšanas komisija finālam izvirzīja kopskaitā 15 projektus.

 

Mediju pārstāvji laipni aicināti piedalīties konkursa noslēguma pasākumā un uzzināt, kādas biznesa idejas lolo jaunieši Latvijas reģionos. Lūgums iepriekš pieteikt dalību Ivetai Tomsonei uz e-pastu: iveta.tomsone@llkc.lv vai tālruni 26004506.

 

Plašākai informācijai: Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja, telefons: 63050220, e-pasts: elina.ozola@llkc.lv

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Tomsone
LLKC Sabiedrisko attiecību vadītāja
Iveta.Tomsone@llkc.lv

Pievienot komentāru