Jūs atrodaties šeit

Jaunieša uzņēmība veidot autoservisu laukos

Lauku attīstība

Ogres novada Krapes pagastā dzīvo uzņēmīgs jaunietis Jānis Lideris ar savu degsmi un ticību tam, ka laukos tomēr ir iespēja izveidot konkurētspējīgu uzņēmumu – autoservisu. Kāpēc tieši laukos, ne pilsētā, kur tomēr ir daudz lielākas iespējas?

Atbilde ir pavisam vienkārša. Jānis vēlas palikt laukos un nodarboties ar uzņēmējdarbību, izveidojot šajā pagastā autoservisu. Un Jānim tas ir izdevies. Viņš ir veiksmīgi nodibinājis uzņēmumu – SIA „MRVD auto”. Jaunietis ir lepns par paveikto, bet, protams, ne viss ir tik saulains un spožs, kā liekas, ir arī pa kādam lietus mākonim, lai veiksmīgi varētu izveidot uzņēmumu. Pozitīvi ir tas, ka tieši Krapes pagasta teritorijai cauri tiek būvēts autoceļš E22 Rīga (Tīnūži) – Koknese jeb tautā dēvētā „Maskavas maģistrāle”. Tieši šī iemesla dēļ Jānis nolēma veidot autoservisu šeit, jo, kad maģistrāli pabeigs, būs intensīva satiksme un autoservisi būs lielā cieņā autovadītājiem, kam gadījusies kāda ķibele uz ceļa.

Lai veidotu uzņēmumu, tomēr ir nepieciešamas kādas zināšanas jomā, kurā vēlas attīstīties. Jānim ir automehāniķa kvalifikācija, uzkrāta pieredze un prakse, strādājot algotu darbu šajā jomā. Tas ir liels solis pretī panākumiem.

Uz jautājumu, kādas ir perspektīvas laukos tieši ar nelauksaimniecību saistītās jomās, Jānis atbild, kaiespēju esot daudz un dažādu, galvenais ir ticēt un darīt, pa īstam un līdz galam. Krapē dzīvo daudzi uzņēmīgi jaunieši, kas cenšas padarīt krapenieku dzīvi daudz labāku un labiekārtotāku, ar viņu nesavtīgo darbaroku palīdzību Krapes centrā ir tapusi pensionāriem paredzēta atpūtas lapene, kā arī bērnu rotaļu laukums, kas vien norāda uz to, ka Krapē dzīve nebeigsies, viss tikai notiek.

Jaunais uzņēmējs pirms došanās lielajā biznesā izmantoja iespēju gūt zināšanas un iemācīties visu, kas saistās ar uzņēmējdarbību, Valsts Lauku tīkla pasākumā „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā”. Jānis atzīst, ka šādi pasākumi mazos pagastos ir ļoti noderīgi un nepieciešami, jo tādējādi kāds jaunietis/-te var piepildīt savu biznesa ideju. Tas viss nenāk viegli un ātri, pacietībai ir jābūt. Šie pasākumi ir jāizreklamē vēl plašāk, jo daudzi jaunieši, kuriem nav pieejams internets, nemaz nezina par šo lielisko iespēju. Jānis apguva nepieciešamās zināšanas, lai varētu uzsākt uzņēmējdarbību. Tieši jauniešu pasākumā viņš uzzināja par iespēju izmantot ES atbalstu savam biznesam un piedalījās Eiropas Savienības ELFLA pasākumā „Atbalsts uzņēmuma radīšanai un attīstībai ( ietverot ar lauksaimniecību nesaistītu darbību dažādošanu)”, lai iegūtu atbalstu un finansējumu uzņēmuma radīšanai. Galvenais mērķis, īstenojot projektu, ir autoservisa telpās uzstādīt auto apkalpes iekārtas un aprīkojumu, kurus iecerēts iegādātiespar publisko līdzfinansējumu ELFLA projekta ietvaros. Savu darbību autoserviss sāks augusta pirmajās dienās, un topošo klientu interese par autoservisa izveidi Ogres novada nomalē ir liela. Par projekta šī brīža attīstību jaunais uzņēmējs piebilst: „Problēmu nav, ja visam seko līdzi. Projekta attīstība ir neprognozējami strauja. Taču visam spožajam nereti ir pa kādam mākonim. Pēc kredīta pieteikuma iesniegšanas bankai, lai varētu iegūt trūkstošo finansējumu savai idejai, tas tika vērtēts diezgan ilgi, bet tas neliedz man novērsties no savas idejas par autoservisa izveidi.”

Ļoti lielu atbalstu Jānis guva īstajā brīdī iesaistoties pasākumā „Lauku teritoriju ekonomiskās veicināšanas programma”, kura nepieciešamību vērtējot, jaunā uzņēmēja atbilde bija īsa un konkrēta: „Tieši laukos tas ir vajadzīgs! Vai šī programma man sniedza atbalstu?Protams, man kā jaunajam uzņēmējam tas bija liels atbalsts, labs atspēriena pakāpiens, jo jaunietim ir grūti ar finansējuma piesaisti un nav brīvu naudas līdzekļu, lai varētu izmantot projektu rakstīšanas pakalpojumus. Saku lielu paldies SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”(LLKC) Ogres nodaļas darbiniekiem par doto iespēju izmantot izdevību startēt šajā programmā, kā arī Lauku atbalsta dienestam par projekta pozitīvo vērtējumu, kam bija liela nozīme projekta līdzfinansējuma piešķiršanā!”

Tikšanās ar jauno uzņēmēju lika noticēt, ka laukos viss ir iespējams, vajag tikai „rakt”. Atliek Jānim novēlēt veiksmīgu biznesu, daudz klientu un, protams, nezaudēt ticību savai idejai!

 

Sagatavoja LLKC Ogres nodaļas

uzņēmējdarbības konsultante Liene Dreiska

Publikācija no informatīvā izdevuma "Lauku Lapa" Nr. 8 (101)

Pievienot komentāru