Jūs atrodaties šeit

Izveidots zīmola “Novada Garša” elektroniskais katalogs

Lauku attīstība

Lai ikvienam dotu iespēju tieši sazināties ar vietējās pārtikas produktu ražotājiem visā valstī, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) zīmola “Novada Garša” ietvaros izstrādājis elektronisku katalogu, kurā rodama informācija par dažādu nozaru saimniekiem un viņu piedāvājumu, kā arī skaidri saprotama produktu izcelsme.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Beidzot ir vieta, kurā satikties ražotājam un pircējam! Esam ļoti priecīgi, ka izdevies šādu katalogu izveidot, un ceram, ka tas būs ļoti labi apmeklēts, lai atrastu fantastiskos Latvijas ražotājus. Esam pārliecināti, ka katalogs ir vieta, kurā arī pašvaldības, atbildīgie par iepirkumiem atradīs tieši savā novadā tapušo ražotāju produkciju, lai piedāvātu to skolu, bērnudārzu, pansionātu ēdināšanai. Arī reģionu restorāni un viesnīcu īpašnieki šeit varēs atrast jaunus sadarbības partnerus.”

Jaunajā katalogā jau apkopoti teju 200 lielāki un mazāki vietējās pārtikas ražotāji visos Latvijas novados. Tajā pieejama informācija arī par kvalitātes zīmēm, kas izsniegtas ražotājam – bioloģiskās produkcijas sertifikāts, “Zaļā karotīte”, GLOBALG.A.P sertifikāts. Tāpat var uzzināt, vai ražotājs darbojas integrētās audzēšanas sistēmā.

Kaspars Žūriņš, LLKC direktors: “Veidojot katalogu, domājām ne tikai par produkcijas gala patērētāju, bet arī skolām, restorāniem, kafejnīcām un veikaliem, kurus interesē vietējā produkcija. Ceram, ka jaunizveidotā sistēma šajā katalogā ikvienam ļaus viegli atrast nepieciešamos produktus un izsekot arī to izcelsmei.”

Informācija par vietējiem ražotājiem un to piedāvājumu tiks atjaunināta un papildināta regulāri. Arī ražotāji, kuri ir gatavi uzņemt pie sevis apmeklētājus, var pieteikt savu saimniecību ievietošanai katalogā, sazinoties ar LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāju Ilzi Anhaltu: ilze.anhalta@llkc.lv vai tuvākā LLKC biroja lauku attīstības konsultantu. 

 

Ar elektronisko katalogu var iepazīties: www.novadagarsa.lv

Savukārt pievienotajā Latvijas kartē var uzzināt, kur Novada Garša notiks 2020.gadā.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

 

Foto Galerija: