Jūs atrodaties šeit

Gruzijas lauksaimniecības ministrs interesējas par LLKC pieredzi

Lauku attīstība

Trešdien, 13.novembrī  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) darba vizītes Latvijā ietvaros apmeklēja Gruzijas lauksaimniecības ministrs Šalva Pipija (Shalva Pipi), kuru pavadīja zemkopības ministre Laimdota Straujuma. 

Tikšanās laikā LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un direktors Kaspars Žūriņš iepazīstināja ministru Šalvu Pipiju ar LLKC darbības principiem un starptautisko darbību, uzsverot LLKC ieguldījumu gan Latvijas lauku cilvēku izglītības veicināšanā, gan sadadarbībā ar ES un citu valstu konsultāciju dienestiem. Ministrs sarunu novērtēja kā ļoti interesantu un norādīja, ka Gruzija tikai šogad ķērusies pie savas konsultāciju sistēmas veidošanas, tādēļ LLKC pieredze ir vērā ņemama. Gruzijas lauksaimniecības ministru interesēja princips, kā LLKC strādā ar lauksaimniekiem, konsultāciju izmaksas un nozares, kādās tiek sniegts konsultāciju atbalsts.

Tā kā LLKC ir pieredze citu valstu konsultantu apmācībā, Mārtiņš Cimermanis aicināja Latvijā viesoties topošā Gruzijas konsultāciju dienesta speciālistus uz ko ministrs atbildēja, ka uzaicinājums ir vērās ņemams un vērtīgs. LLKC ir labs potenciāls ciešākai sadarbībai ar Gruziju, jo šīs valsts lauksaimnieki iekļausies arī Eiropas lauksaimniecības un lauku attīstības konsultāciju dienestu asociācijas (EUFRAS) darbā. Atgādināsim, ka organizācija nodibināta šā gada 23.septembrī un nolemts, ka EUFRAS centrālais birojs atradīsies Latvijā, Ozolniekos.

Gruzijas lauksaimniecības ministrs Šalva Pipija darba vizītē Latvijā uzturas no 12. līdz 15. novembrim ar mērķi iepazīties ar Latvijas pieredzi lauksaimniecības attīstības pasākumu īstenošanā un meklēt jaunas iespējas abu valstu ekonomiskajai sadarbībai lauksaimniecības nozarēs.

 

Plašākai informācijai: Kaspars Žūriņš, LLKC direktors, tālrunis: 63050433, e - pasts:kaspars.zurins@llkc.lv

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Tomsone

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Iveta.tomsone@llkc.lv

 

Foto: E. Pundure

Pievienot komentāru