Jūs atrodaties šeit

Eiropas mēroga organizācijas birojs būs Latvijā, Ozolniekos

Lauku attīstība

Uzņēmumu reģistrs pieņēmis lēmumu Latvijā reģistrēt Eiropas lauksaimniecības un lauku konsultantu asociāciju ar biroju Ozolniekos, Rīgas ielā 34. Tādējādi Eiropas lauku konsultantus vienojošās organizācijas galvenais „sēdeklis” atradīsies Latvijā, vienā ēkā ar mūsu valsts vadošo konsultāciju sniedzēju - Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC).

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: „Līdz ar Eiropas lauksaimniecības un lauku konsultantu asociācijas biroja reģistrēšanu Latvijā, mēs esam soli tuvāk, lai šeit vienkopus saplūstu jaunākā informācija par lauksaimniecības tehnoloģijām un lauku attīstības pieredzi no visas Eiropas.”

Atgādināsim, ka Eiropas lauksaimniecības un lauku konsultantu asociācija (saīsinājums angļu valodā – EUFRAS) tika nodibināta aizvadītā gada 23. septembrī Berlīnē. Vienotas Eiropas lauku konsultantu organizācijas dibināšanas ideja radās 2002.gadā, kad LLKC Latvijā pulcēja Eiropas valstu konsultāciju dienestu pārstāvjus. Kopš tā laika LLKC virzītā ideja pamazām guva plašāku atbalstu vispirms kaimiņu Lietuvas konsultāciju dienestā, vēlāk – vācu valodā runājošajās valstīs, visbeidzot šogad tai pievienojās arī Īrijas, Ungārijas, Bulgārijas un vēl citas Eiropas valstis.

EUFRAS ietvaros tiks veidotas kopīgas mācību programmas nozares konsultantiem, pastiprināta pieredzes apmaiņa un sadarbība ar zinātniekiem. Organizācijas darbības mērķis ir nodrošināt lauksaimniekiem maksimāli augstvērtīgu pakalpojumu sniegšanu, stiprinot viņu konkurētspēju. Tādējādi Latvijas zemniekiem un nozares konsultantiem pavērsies plašākas iespējas gūt jaunas zināšanas un pieredzi par labāko pieeju modernai un efektīvai saimniekošanai.

EUFRAS vadībā ir pieci lauksaimniecības un lauku attīstības eksperti no kopumā četrām valstīm – Pablo Asensio un Mihaels Kuglers no Vācijas, Eva Glērupa no Dānijas, Toms Kellijs no Īrijas, kā arī Edgars Linde, LLKC valdes loceklis.

Edgars Linde: „Lai nodrošinātu zemniekiem arvien kvalificētākas konsultācijas un pakalpojumus visā Eiropā, lauku un lauksaimniecības konsultantiem ir jāspēj nodrošināt veikto pētījumu rezultātā iegūto zināšanu, konsultantu darba metožu, viņu apmācības programmu pieejamību visiem biedrības biedriem.”

EUFRAS šobrīd apvieno kopskaitā 10 konsultāciju dienestus no 9 valstīm. Šodien notiks pirmā valdes sēde telefonkonferences formātā, kur paredzēts EUFRAS uzņemt vēl 5 biedrus. Līdz ar to organizācija apvienos 15 lauku konsultāciju dienestus no 11 valstīm.

Plašākai informācijai LLKC valdes loceklis Edgars Linde, tel: 29139027,edgars.linde@llkc.lv

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Tomsone
LLKC Sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru