Jūs atrodaties šeit

Krievijas speciālistu delegācija iepazīstas ar Latvijas pieredzi lauku konsultāciju jomā un agrotūrisma nozarē

Lauku attīstība
Projekti

Latvijā četru dienu vizītē bija ieradusies prestiža Krievijas lauku tūrisma speciālistu delegācija, kuru uzņēma LLKC. Atbraukušās grupas sastāvā bija Krievijas Federālās tūrisma aģentūras vadības pārstāvji – Nikolajs Novičkovs, Jeļena Belousova un Jekaterina Guseva, kā arī speciālisti no novadiem un apgabaliem – Maskavas, Tveras, Karēlijas, Belgorodas, Novgorodas, Vladimiras, Kaļiņingradas, Pleskavas, Kalugas, Altaja un Vologodskas. Kopskaitā – 18 cilvēku, kuri bija ieinteresēti apgūt Latvijas pieredzi lauku konsultāciju jomā un lauku jeb agrotūrisma nozarē.

 

Krievijas speciālistu delegācija tikšanās laikā Zemkopības ministrijā kopā ar LLKC valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Cimermani.

 

Krievijas delegācijas pārstāves Marina Rešitiļina (no kreisās) un Marina Volkova.

Vispirms delegācija Rīgā tikās ar zemkopības ministri Laimdotu Straujumu un LLKC valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Cimermani. Krievijas Federālās tūrisma aģentūras darbinieki un lauksaimniecības konsultāciju dienestu speciālisti iepazinās ar Latvijas pieredzi, īstenojot lauksaimniecības attīstības pasākumus un dažādojot uzņēmējdarbības aktivitātes lauku reģionos. Īpašu interesi izraisīja Latvijas pieredze lauku tūrisma organizēšanā, kas dod iespējas paplašināt laukos dzīvojošo iedzīvotāju iespējas iesaistīties uzņēmējdarbībā un radīt jaunas darba vietas. Savukārt Ozolniekos viesi jau varēja uzzināt plašāku informāciju par LLKC darbu.

Jelgavā delegācija apmeklēja atpūtas kompleksu Zemnieka cienasts; Siguldas apkaimē – atpūtas kompleksu Rāmkalni, Turaidas muzejrezervātu, Gaujas senleju, virvju trasiTarzāns; Līgatnē – viesu namu Līgotāji, izklaides kompleksu Rakši un Ungurmuižu; Valmieras tuvumā – Dikļu pili; Limbažos – kempingu Meža salas. Tika apskatīti ļoti atšķirīgi objekti, lai parādītu to daudzveidību, kas jau panākta Latvijā lauku tūrisma jomā.

Darba programmas ietvaros bija noorganizētas interesantas tikšanās – gan tūrismā veiksmīgā Siguldas novada domē, gan ar asociācijas Lauku ceļotājs, organizācijasMamma daba, Muižu un piļu asociācijas un Kempingu asociācijas pārstāvjiem. Viesu speciālistiem bija iespēja tuvāk uzzināt par daudzu ideju rašanās vēsturi un uzdot savus jautājumus, atbildes uz kuriem, iespējams, viņiem noderēs turpmākajā darbā. Protams, tiek cerēts, ka informācija par Latvijas lauku tūrisma piedāvājumu kļūs vēl plašāka, un tas atvedīs uz šejieni vairāk ieinteresētu ceļotāju no Krievijas.

Sagatavoja Dace Millere, LLKC Informācijas nodaļas vecākā komunikāciju speciāliste

Foto: Arvīds Krivens

Pievienot komentāru