Jūs atrodaties šeit

Pieejams jauns pārskats par darbnespējas lapām

Grāmatvedība

Turpinot Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmas (turpmāk – EDS) pilnveidošanu, no 2016. gada 1. septembra darba devējiem EDS pieejams jauns pārskats par darbinieku darbnespējas lapu datiem.

No 2016. gada 1. septembra EDS lietotājiem pieejams jauns pārskats “Darbinieku darbnespējas lapu dati”, kurā ikviens darba devējs var piekļūt informācijai par nodarbināto slēgtajām un anulētajām slimības lapām. Pārskats pieejams EDS sadaļā “Pārskati” un atrodas pārskatu grupā “Darba devēja pārskati”. Pārskatā tiek attēloti dati no Nacionālā veselības dienesta uzturētās vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas jeb E-veselības sistēmas.

Jāatzīmē, ka minētie dati lietotājiem kļūs pieejami tikai tad, kad ārstniecības iestādes būs noslēgušas līgumus ar Nacionālo veselības dienestu un uzsāks elektronisko darbnespējas lapu izrakstīšanu pacientiem E-veselības sistēmā. Ārstniecības personām elektronisko darbnespējas lapu izrakstīšana E-veselības sistēmā obligāti ir jāuzsāk no 2016. gada 1. decembra [1].

VID atgādina, ka ikviens var kļūt par EDS lietotāju, neslēdzot līgumu ar VID, bet izmantojot savas internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti vai VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” izsniegto elektroniskā paraksta viedkarti (e-parakstu).

Plašāka informācija par VID EDS pieejama VID mājaslapā sadaļā “Elektroniskās deklarēšanas sistēma”. Aicinām arī VID mājaslapā pieteikties VID jaunumiem un saņemt informāciju par EDS jaunākajām iespējām savā e-pastā.

[1] Saskaņā ar 2014. gada 11. marta Ministru kabineta noteikumiem Nr. 134 “Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu”.

VID informācija

 

Pievienot komentāru