Jūs atrodaties šeit

Algas nodokļa grāmatiņa

Grāmatvedība

Nereti uzņēmumu darbinieki ir nesaprašanā, kāpēc grāmatvedis viņa darba algai nav piemērojis neapliekamo minimumu un pienākošos atvieglojumus. Grāmatvedis vai cita persona, kas rēķina darba samaksu, atvieglojumus drīkst piemērot tikai tad, kad VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā ir redzams, ka darbinieks ir tieši šim darba devējam iesniedzis savu elektronisko algas nodokļa grāmatiņu.

Iepazīstinām ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informāciju par elektroniskajām algas nodokļa grāmatiņām.

VID atgādina, ka visiem nodokļu maksātājiem kopš 2014. gada 1. jūnija algas nodokļa grāmatiņa ir tikai elektroniskā formā, un informācijas iekļaušana par galveno ienākuma gūšanas vietu, apgādājamiem un papildu atvieglojumiem tajā ir nodokļu maksātāja pienākums un vienlaikus arī izvēle. Tādējādi nepieciešamie ieraksti un izmaiņas par darba devējam sniedzamo informāciju iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu piemērošanai algas nodokļa grāmatiņā jāveic fiziskajām personām pašām, izmantojot EDS vai personiski ierodoties VID klientu apkalpošanas centrā.

Papildus VID informē, ka tikai pati persona var veikt izvēli par darba devējam redzamo informāciju personas algas nodokļu grāmatiņā, tai skaitā par personas invaliditāti vai apgādībā esošām personām. Ja persona izvēlas informāciju par atvieglojumiem nerādīt darba devējam un norāda to savā algas nodokļu grāmatiņā, tad nodokļu atvieglojumus, kas tai pienākas, persona var piemērot, iesniedzot attiecīgā taksācijas gada ienākumu deklarāciju.

Plašāka informācija sadaļā Aktualitātes > Informācija presei.

Palīgmateriāls “Palielini savus ienākumus ar Elektronisko algas nodokļa grāmatiņu!”.

Palīgmateriāls “Apgādājamā statuss studējošiem un strādājošiem jauniešiem”.

Buklets “Palielini savus ienākumus ar Elektronisko algas nodokļa grāmatiņu!”.

Aicinām izmantot viedtālruņu lietotāju ērtībām izstrādāto vizuālo palīgmateriālu par Elektroniskās algas nodokļu grāmatiņas iesniegšanu un aizpildīšanu!

Linda Puriņa,

LLKC Grāmatvedības un finanšu nodaļas vadītāja

Pievienot komentāru