Jūs atrodaties šeit

EK paziņojusi par ārkārtas atbalstu piena sektoram

Ekonomika
Lopkopība

Eiropas Komisijas oficiālajā izdevumā ir publicēta Regula Nr.1263/2014, ar ko paredz pagaidu ārkārtas atbalstu piena ražotājiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Saskaņā ar regulas nosacījumiem, tas būs vienreizējs finansiāls atbalsts piena ražotājiem, lai novērstu Krievijas embargo radītās sekas būtiska piena cenas pazeminājuma, daļēji kompensējot šo cenas pazeminājumu  formā. Saskaņā ar regulas preambulā minētajiem apsvērumiem, tieši Baltijas valstu piena ražotāji no embargo cietuši visvairāk, piedzīvojot ievērojamu piena iepirkuma cenas samazinājumu un tādēļ nonākot izteiktās finansiālajās grūtībās.

Latvijai piešķirtais atbalsta apmērs ir 7 720 114 euro (Igaunijai – 6 868 253 euro,  Lietuvai – 14 072 892 euro, kā arī regula paredz iespēju no dalībvalstu budžetiem piešķirt papildus atbalstu līdz 100% apmērā no ES iedalītās summas attiecīgai dalībvalstij. Atbalsts dalībvalstīm jāizmaksā līdz 2015.gada 30.aprīlim, pēc objektīviem kritērijiem un ņemot vērā to, cik lielā mērā Krievijas noteiktais importa aizliegums skar konkrētus ražotājus.

Atbalsta aploksnes katrai dalībvalstij Eiropas Komisija noteica, balstoties uz 2013./2014.kvotas gada piegādes kvotas izpildes rādītājiem.

Zemkopības ministrija jau uzsākusi darbu pie nacionālās likumdošanas izstrādes regulas ieviešanai un atbalsta piešķiršanai. 

Pievienot komentāru